Brazilci vyhráli popáté fotbalové MS do dvaceti let

21. 8. 2011 9:15
Finále: Brazílie - Portugalsko 3:2 po prodloužení
Oscar se spoluhráčem Juanem Jesusem slaví vítězný gól.
Oscar se spoluhráčem Juanem Jesusem slaví vítězný gól. | Foto: Reuters

Bogotá - Fotbalovými mistry světa na šampionátu hráčů do 20 let se stali Brazilci. Ve finále porazili Portugalsko 3:2 po prodloužení.

Hrdinou zápasu v kolumbijské metropoli Bogotě byl Oscar, který ve 111. minutě zkompletoval hattrick. Bronzové medaile vybojovali Mexičané po vítězství 3:1 nad Francií.

Brazilci získali pátý titul v historii a první od roku 2003 a znovu se na jediný triumf přiblížili v historické tabulce jihoamerickému rivalovi Argentině.

Ve finále MS dvacítek se utká Brazílie s Portugalskem
Do čtvrtfinále MS ´20´ postoupili i Brazilci a Španělé
Českým fotbalistům se ve finále nedaří. Uspěli jen jednou

V základní hrací době ale měli blíž ke zlatým medailím Portugalci, které Oscar připravil o vedení až 12 minut před koncem.

Oscar také otevřel skóre, když už v 5. minutě ukončil neprůstřelnost portugalského brankáře Miky na turnaji. Záhy ale vyrovnal Alex a Nelson Oliveira po hodině hry nasměroval evropský tým k vítězství.

Třetí finálovou účast ale Portugalci v třetí titul neproměnili, protože Oscar vyrovnáním odmítl, aby Brazílie skončila jen se stříbrnými medailemi jako na předchozím šampionátu po finále s Ghanou.

Před dvěma lety v Egyptě, ale také v roce 1991 ve finále právě proti Portugalsku Brazilci nezvládli po bezbrankových výsledcích penaltový rozstřel, tentokrát se mu díky Oscarovi vyhnuli.

Devatenáctiletý záložník Internationalu zápas rozhodl centrem či střelou z pravé strany, po níž míč zapadl u zadní tyče do branky přes nešťastného Miku.

V utkání o bronz Mexiko otočilo zápas s Francií. Na brzký gól Alexandre Lacazetteho odpověděli postupně Ulises Dávila, Jorge Enríquez a Edson Rivera.