reklama

Brazilci zahájili výroční Copu América remízou s Ekvádorem

V utkání Ekvádoru a Brazílie nepadl ani jeden gól. V utkání Ekvádoru a Brazílie nepadl ani jeden gól. autor: ČTK
Osminásobní šampioni Copy América Brazilci hned na úvod výročního turnaje ztratili body. S fotbalisty Ekvádoru remizovali v kalifornské Pasadeně 0:0. Oba týmy jsou ve skupině B po prvním kole až za Peru, které díky novému rekordmanovi Paolu Guerrerovi porazilo Haiti 1:0.

Pasadena - Osminásobní šampioni Copy América Brazilci hned na úvod výročního turnaje ztratili body. S fotbalisty Ekvádoru remizovali v kalifornské Pasadeně 0:0. Oba týmy jsou ve skupině B po prvním kole až za Peru, které díky novému rekordmanovi Paolu Guerrerovi porazilo Haiti 1:0.

Guerrero vstřelil jediný gól zápasu po hodině hry, když si naskočil na centr a v pádu nedal hlavičkou brankáři Haiti šanci. Sedmadvacátou trefou v reprezentaci překonal rekord Teofila Cubillase.

Brazilci se proti Ekvádoru neprosadili a ztráty bodů litovali. "Soupeř hrál velmi dobře takticky. Neutralizoval naše silné stránky, ukázal se jako výborný tým. Teď je důležité vyhrát další dva zápasy a postoupit," řekl brazilský záložník Augusto.

Ve skupině A se s bezbrankovou remízou rozešli fotbalisté Kostariky a Paraguaye. Ze čtyř skupin projdou dva nejlepší celky do vyřazovací fáze. Mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky potrvá do 26. června.

Copa América, fotbalové mistrovství Severní a Střední i Jižní Ameriky:

Skupina A:

Kostarika - Paraguay 0:0

ČK: 90.+4 Waston (Kostarika).

Skupina B:

Peru - Haiti 1:0 (0:0)

Branka: 61. Guerrero.

Brazílie - Ekvádor 0:0.

reklama