reklama

Brazílie chce pořádat MS ve fotbale v roce 2014

Ronaldinho - zahraje si na MS ve své rodné zemi? Ronaldinho - zahraje si na MS ve své rodné zemi? autor: Reuters
Brazílie oficiálně podala kandidaturu na fotbalové MS 2014

Curych - Brazílie oficiálně oznámila zájem o pořádání fotbalového mistrovství světa v roce 2014.

Představitelé brazilského svazu v čele s jeho prezidentem Ricardem Teixeirou dnes v Curychu předali předsedovi mezinárodní federace FIFA Seppu Blatterovi devítisetstránkový materiál s podrobnostmi kandidatury.

Podle dokumentu chce zápasy světového šampionátu hostit 18 brazilských měst. Další detaily včetně plánovaného rozpočtu však dnes Brazilci odmítli zveřejnit.

Dále čtěte:

Nejúspěšnější fotbalová země, která vyhrála světový titul pětkrát, zůstala jediným adeptem na pořádání MS poté, co v dubnu stáhla kandidaturu Kolumbie.

FIFA přesto ujišťuje, že Brazílie stále nemá nic jistého a musí doložit svou připravenost, především co se týká splnění technických požadavků a záruk vlády.

To by měla zjistit srpnová či zářijová inspekce; nebude-li FIFA s jejími výsledky spokojena, může Jižní Americe mistrovství odebrat. "Pokud by se cokoli přihodilo, můžeme začít znovu.

Proti předchozím šampionátům máme pořád roční náskok," řekl Blatter. Například o pořadateli nejbližšího mistrovství světa, které bude v roce 2010 hostit Jihoafrická republika, se rozhodlo s šestiletým předstihem.

"Že jsme jedinými uchazeči, to nás staví do snad ještě těžší pozice. Ale požadavky FIFA určitě dokážeme splnit," uvedl šéf brazilské kandidatury Rui Rodrigues. V podobném duchu dnes podle agentury Reuters podpořil brazilské ambice v Curychu i slavný spisovatel Paulo Coelho.

FIFA oznámí jméno pořadatele jubilejního dvacátého světového šampionátu letos 30. října. Brazilci dosud pořádali světový šampionát pouze jednou v roce 1950, na jihoamerickém kontinentu se turnaj konal naposledy v roce 1978 v Argentině.

reklama