Brazílie je ve finále! Rozhodla až gólem v 86. minutě

26. 6. 2013 23:10
Fotbalisté Brazílie postoupili na Konfederačním poháru do finále, když gólem v 86. minutě porazili Uruguay 2:1.
Takhle se Brazilec Fred radoval z prvního gólu do sítě Uruguaye
Takhle se Brazilec Fred radoval z prvního gólu do sítě Uruguaye | Foto: Reuters

Belo Horizonte - Už to vypadalo na prodloužení, ale v 86. minutě rozhodl Paulinho o výhře Brazílie v semifinále Konfederačního poháru a domácí fotbalisté tak porazili Uruguay 2:1.

Soupeře pro finále jim určí čtvrteční souboj mezi Španělskem a Itálií.

Všechno přitom mohlo být jinak. Ve 14. minutě hostující Diego Forlán zahodil penaltu po zákroku Davida Luize. Brazílie v závěru poločasu přidala a samá skórovala, když se z dorážky prosadil Fred.

Po poločase ale přišla Uruguay s novou chutí a brzy vyrovnala. Cavani využil zmatků v brazilské rozehrávce a uklidil míč do sítě.

Hra se poté vyrovnala a až do 86. minuty to vypadalo, že se domácí fanoušci dočkají prodloužení. Místo toho ale Kanárci zasadili soupeři smrtelnou ránu ze vzduchu.

Na Neymarův centr z rohu si totiž naskočil Paulinho a trknul balón přímo do sítě. Uruguay už se na vyrovnání nezmohla a mohla se jen smutně dívat, jak Brazílie slaví postup do finále.

Semifinále fotbalového Poháru FIFA v Belo Horizonte:

Brazílie - Uruguay 2:1 (1:0)

Branky: 41. Fred, 86. Paulinho - 48. Cavani. Rozhodčí: Osses (Chile). Diváci: 57.483.

Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo - Paulinho, L. Gustavo - Hulk (64. Bernard), Oscar (73. Hernanes), Neymar (90.+2 Dante) - Fred. Trenér: Scolari.

Uruguay: Muslera - M. Pereira, Lugano, Godín, Cáceres - González (83. Gargano), Arévalo, Rodríguez - Cavani, Forlán, Suárez. Trenér: Tabárez.