reklama

Brazílie není Němcům dost dobrá. Postaví si hřiště v džungli

Trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw. Trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw. autor: Reuters
Všechny týmy dokázaly už najít v Brazílii vyhovující hotel a základnu pro mistrovství světa ve fotbale, jen Němcům není nic dost dobré.

Praha - Všechny týmy dokázaly už najít v Brazílii vyhovující hotel a základnu pro mistrovství světa ve fotbale, jen Němcům není nic dost dobré.

Takto začíná německý deník Der Spiegel svou reportáž o tom, jak si šéfové německého fotbalového svazu v čele s reprezentačním koučem Joachimem Löwem prosadili, že Němci budou mít v Brazílii vlastní kemp. V džungli si postaví vlastní hotel a tréninkové hřiště – včetně například tiskového střediska – kde stráví většinu času svého červnového pobytu na fotbalovém šampionátu.

Stejně jako Bayern, všechno musí mít své

Luxusní ubytovna a fotbalové hřiště mají být postaveny do půl roku, vše se před MS stihne, píše Spiegel, který se dostal k plánům celé stavby.

Ubytování a hřiště, která nabídli německému svazu pořádající Brazilci, Joachimu Löwovi nevyhovovala.

V Německu se v této souvislosti připomíná počínání Bayernu Mnichov, který si při cestách po Evropě – hlavně na východ za někdejší takzvanou železnou oponu – vždy brával kompletní zázemí včetně kuchaře a svého jídla.

Na pláži vyrostou luxusní domy pro hráče

Německé fotbalové území uprostřed brazilské džungle vyroste v Santo André blízko Porto Seguro (stát Bahia). Malé domy pro hráče budou stát na pobřeží moře a budou připomínat luxusní přímořské destinace, kde jsou špičkoví hráči z německých i dalších velkoklubů zvyklí trávit dovolenou. Letos si ji kvůli šampionátu neužijí, nebo ji budou mít mimořádně krátkou, protože se počítá s tím, že se Německo probojuje až do závěrečných kol šampionátu, možná až do červencového finále.

Brazilci nabídli německému týmu ubytování v Porto Seguro v hotelu, který získal prestižní ocenění v mezinárodních katalozích a který disponuje například heliportem. Pro vedení německého týmu byl ale nevyhovující, protože byl příliš rozsáhlý.

reklama