Brazílie porazila Chile 3:0 a je ve čtvrtfinále

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
28. 6. 2010 23:00
Brazílie - Chile 3:0

Praha - Brazilští fotbalisté porazili Chile jednoznačně 3:0 a postupují do čtvrtfinále MS.

Tam na ně čeká Nizozemsko, které si odpoledne poradilo výhrou 2:1 se Slovenskem.

Brazilci dali základ pro své vítězství dvěma slepenými brankami Juana a Luise Fabiana po půlhodině zápasu, třetí trefu přidal ve druhém poločase Robinho.

Slováci se drželi. Porazil je Robben a hádka se sudím
Slováci vypadli, přesto jsou s MS spokojeni
Německý brankář přiznal: byl to gól, sudí jsem oklamal

Chilané chtěli být Brazilcům v jihoamerickém derby vyrovnaným soupeřem, a to i v ofenzivní fázi hry. Jenže jejich snaha o aktivní pojetí podpořené náročným napadáním úspěch neslavila.

Naopak to byli "kanárci", kdo hrozil nebezpečnými kontry.

Brazilci rozhodli během čtyř minut

Úvodní šancí zahrozili v 9. minutě, kdy z uctivé vzdálenosti pálil Gilberto Silva. Gólman Bravo však po míči skvěle skočil a vytěsnil jej mimo.

Po půlhodině hry Chilané doplatili na malý výškový průměr mužstva. Na rohový kop si nejlépe naskočil Juan a otevřel skóre.

Ve 38. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Pěknou spolupráci zakončoval šikovným blafákem Luis Fabiano a Brazilci se radovali podruhé.

O přestávce udělal trenér Chile Marcelo Bielsa dvě změny v sestavě, na hřiště přišli Valvidia a Tello. Jenže už v 59. minutě přidali Brazilci definitivní pojistku. Na konci nádherné kombinace byl tentokrát Robinho.

O osudu zápasu nebylo pochyb, a tak se tempo hry uklidnilo, králové samby však tu a tam neopomněli ukázat svá další kouzla s míčem.

Těsně před konce měl příležitost ke korekci jednoznačné porážky chilský Belausejor, ovšem jeho střela minula branku zhruba o metr.

MS ve fotbale, osmifinále:

Brazílie - Chile 3:0 (2:0)
Branky: 34. Juan, 38. Luís Fabiano, 59. Robinho. Rozhodčí: Webb - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Kaká, Ramires - Vidal, Fuentes, Millar. Diváci: 54.096.

Bazílie: Júlio César - Maicon, Lúcio, Juan, Michel Bastos - Dani Alves, Gilberto Silva, Ramires - Kaká (81. Kléberson) - Luís Fabiano (76. Nilmar), Robinho (85. Gilberto). Trenér: Dunga.
Chile: Bravo - Isla (76. Millar), Contreras (46. Valdivia), Jara, Fuentes - Vidal, Carmona, Beausejour - Sánchez, Suazo, González (46. Tello). Trenér: Bielsa.