reklama

Brazílie se bude muset na Copa Américe obejít bez Neymara, zranil si kotník

Neymar Neymar autor: Reuters
Hvězdný brazilský útočník Neymar si na domácím mistrovství Jižní Ameriky nezahraje. Ve středečním přípravném utkání s Katarem si sedmadvacetiletý fotbalista poranil kotník. Podle brazilské fotbalové konfederace má v pravém kotníku natržené vazy.

Ze zápasu, který Brazilci vyhráli 2:0, odstoupil Neymar po skluzu jednoho z katarských hráčů už po dvaceti minutách. Stadion v Brasílii pak opustil o berlích.

V utkání se Neymar objevil na veřejnosti poprvé od chvíle, co ho nejmenovaná žena obvinila, že ji v polovině května v Paříži znásilnil. Útočník Paris St. Germain obvinění popírá a tvrdí, že se stal obětí vydírání.

Podle brazilské konfederace by měl dnes vypovídat v Riu de Janeiro na policii, která ho vyšetřuje kvůli tomu, že na svou obranu zveřejnil na instagramu fotografie oné ženy bez jejího souhlasu.

Reprezentační trenér Tite připustil, že situace kolem Neymara má na mužstvo vliv. "Nejsme lhostejní. Jenom doufám, že se to vyřeší," řekl novinářům. Jeho svěřenci vstoupí do Copy América 14. června zápasem proti Bolívii.

Neymar nastoupil za národní tým letos poprvé. V lednu si zlomil kůstku v nártu a na hřiště se vrátil až v dubnu.

Středeční zápas pro něj skončil krátce poté, co Richarlison otevřel hlavičkou skóre. Útočník Evertonu pak přihrál na druhý gól Gabrielu Jesusovi. Katařané měli příležitost v nastaveném čase alespoň snížit, ale neproměnili penaltu.

Podívejte se, jak k Neymarovu zranění došlo

Zraněný Nemyar

reklama