VIDEO Nesnesitelná lehkost Neymarova fotbalového bytí

20. 6. 2013 6:23
Brazílie porazila ve 2. kole Poháru FIFA Mexiko 2:0 a zajistila si s Itálií postup ze skupiny.
Neymar se gólově prosadil i v druhém utkání s Mexikem | Video: youtube.com

Praha - Fotbalisté Brazílie zvítězili i ve druhém zápase v Poháru FIFA, když porazili Mexiko 2:0, a výrazně se přiblížili postupu. Naopak Mexičané jsou vyřazeni.

Skóre otevřel už v 9. minutě krásným volejem Neymar a dal zavzpomínat na svou předchozí úchvatnou trefu v zápase s Japonskem (podívejte se ZDE). Poté Brazilci ještě chvíli diktovali tempo hry, ovšem s přibývajícím časem jejich aktivita ochabovala.

Druhý poločas byl ze strany domácích více méně jen sázka na pevnou defenzivu, z níž se ale přece vylouply šance Hulka a Neymara.

V nastaveném čase přidali ´kanárci´ pojistku, když po krásném průniku a přihrávce Neymara skóroval Jo.

Do semifinále postoupila už také Itálie, která v nádherném zápase zdolala Japonsko 4:3.

Vítězové asijského šampionátu sice vedli 2:0, "squadra azzura" ale mezi 41. a 52. minutou otočila skóre. Japonci poté rozpoutali ofenzivní peklo, kdy Italy několikrát zachránila tyč či břevno. V 69. minutě zaslouženě vyrovnal Okazaki, ale přestřelku rozhodl v 86. minutě střídající Giovinco.

Fotbalový Pohár FIFA:

Skupina A:

Brazílie - Mexiko 2:0 (1:0)
Branky: 9. Neymar, 90.+3 Jo. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 64.000.

Brazílie: J. César - D. Alves, T. Silva, D. Luiz, Marcelo - L. Gustavo - Paulinho, Oscar (62. Hernanes) - Hulk (78. Lucas), Neymar - Fred (82. Jo). Trenér: Scolari.
Mexiko: Corona - Mier, Rodríguez, Moreno, Torres (70. Barrera) - Flores (58. Herrera), Salcido, Torrado (88. Jiménez), Guardado - Dos Santos - Hernández. Trenér: De la Torre.

Recifé: Itálie - Japonsko 4:3 (1:2)
41. De Rossi, 50. vlastní Učida, 52. Balotelli z pen., 86. Giovinco - 21. Honda z pen., 33. Kagawa, 69. Okazaki. Rozhodčí: Abal (Arg.). Diváci: 35.000.

Itálie: Buffon - Maggio (59. Abate), Barzagli, Chiellini, De Sciglio - Pirlo - Montolivo, De Rossi, Aquilani (30. Giovinco), Giaccherini (68. Marchisio) - Balotelli. Trenér: Prandelli.
Japonsko: Kawašima - Učida (73. Sakai), Konno, Jošida, Nagatomo - Hasebe (90. Nakamura), Endo - Okazaki, Honda, Kagawa - Maeda (79. Havenaar). Trenér: Zaccheroni.

1. Brazílie 2 2 0 0 5:0 6
2. Itálie 2 2 0 0 6:4 6
3. Mexiko 2 0 0 2 1:4 0
4. Japonsko 2 0 0 2 3:7 0