reklama

Brno chce sázet na Brazilce a hlásí: Vzhůru nahoru

Fotbalisté Brna chtějí do horní poloviny ligy Fotbalisté Brna chtějí do horní poloviny ligy autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Beránek: Posun vzhůru není otázkou týdnů

Brno - Zapomenout co nejrychleji na minulou nevydařenou sezonu a nelichotivé jedenácté místo chtějí v nadcházejícím ligovém ročníku fotbalisté Brna. Jejich cílem je posun do horní poloviny tabulky a dosáhnout toho chtějí divácky atraktivní hrou.

V letní přestávce přišlo sedm nových hráčů a stejný počet fotbalistů kádr opustil. Ke změnám došlo i v představenstvu klubu a také na místě sponzora, kde je novým partnerem sázková kancelář Fortuna.

"Procházíme velkými změnami, které by měly být začátkem něčeho nového. Měly by posunout klub dopředu po všech stránkách," uvedl na čtvrteční tiskové konferenci trenér a sportovní ředitel klubu Miroslav Beránek.

Čtěte dále: Ostrava porazila v derby Vítkovice, vyhrálo i Brno

Podle něj došlo k "provzdušnění" týmu. Šanci dostali hráči z mládežnické líhně a vedení klubu sáhlo po fotbalistech z ciziny v rámci ekonomických možností.

Klub bude pracovat se stejným rozpočtem ve výši 80 milionů korun jako v předchozí sezoně.

Novými hráči jsou brazilští útočníci Leonardo Costa a Dalmo Inácio da Silva a obránci František Dřížďal (Slavia Praha), Juraj Križko (Trenčín) a Mateaš Pejič (Orašje).

Na hostování z Líšně přišel středopolař Dostálek a z hostování v HFK Olomouc se vrátil brankář Martin Doležal.

Heslo "Vzhůru Brno"

Naopak odešli Marek Kuncl (Sparta), Marek Heinz (SV Kapfenberg), Martin Švejnoha (Wacker Innsbruck), Martin Živný (Austria Kärntnen) a Marek Střeštík (hostování Sparta) a angažmá si hledají Libor Baláž a Martin Lejsal.

Budování nového týmu nebude podle Beránka otázka dvou týdnů.

"Věřím, že ofenzivní Brazilci do týmu zapadnou. Tvoříme novou obranu. Nyní řešíme postavení týmu pro první zápas a začátek sezony. Chceme nastavit i důvěryhodnost k veřejnosti. Pokud prohrajeme, tak by měli mít fanoušci pocit, že tým nechal na hřišti všechno," uvedl Beránek, podle nějž se v cílech vůbec nehovoří o pozici, kde by měl tým skončit.

Čtěte více: Cizinci a česká liga. Z nikoho hvězdou jako Džeko?

"Dali jsme si společně s hráči heslo 'Vzhůru Brno'. Kam až to bude, ukáže podzimní a jarní část ligy," dodal Beránek.

Jako trenér a zároveň sportovní ředitel dostal větší prostor ke spolupráci s mládeží a může hodně věcí změnit ke svým představám. "Nechceme, abychom se dostali někam k evropským pohárům a byl to výkřik do tmy. Naopak cílem je k těmto příčkám směřovat a hrát z osmdesáti procent s vlastními odchovanci. Je to cesta dlouhodobá," řekl.

Pochvaloval si i začátek dobré spolupráce s brněnskou radnicí. "Cílem je, abychom měli v Brně deset travnatých tréninkových ploch, a tím centrum odpovídalo velkým evropským městům," uvedl Beránek.

reklama