Brno doma porazilo Jihlavu, už je na desátém místě

1. 5. 2015 20:10
Brňané potřetí za sebou zvítězili na domácím trávníku a posunuli se na desáté místo v tabulce.
Kouč Brna Kotal může být spokojený.
Kouč Brna Kotal může být spokojený. | Foto: Dalibor Sosna

Brno - Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v předehrávce 26. kola první ligy Vysočinu Jihlava po zlepšeném výkonu v druhém poločase 3:2. Brňané potřetí za sebou zvítězili na domácím trávníku a posunuli se na desáté místo v tabulce.

Jihlava naopak ukončila sérii sedmi zápasů, v nichž na soupeřových hříštích neprohrála. Dva góly Brna vstřelil Pašek, obě jihlavské branky zaznamenal ve svém jubilejním stém ligovém startu Jungr. Zbrojovka dohrávala posledních deset minut bez vyloučeného Kopúnka.

Jihlava takřka celý úvodní poločas přehrávala soupeře nápaditější hrou. Měla převahu, do koncovky se ale přes pozorně hrající domácí zadáky dlouho nedostala.

Brňané dlouho zápolili s přechodem do protiútoků, osamocený Vávra na hrotu nestačil na stopery Krejčího s Tlustým. O jediný vážnější vzruch se postaral až v 25. minutě z ojedinělého brejku Zbrojovky Zavadil, jehož střela těsně minula branku.

Pozorně hrající domácí zadáci zaváhali v 33. minutě. Po jejich nedorozumění při snaze vystavit soupeře do ofsajdu se otevřela po levé straně cesta k brance Vaculíkovi, po jehož přihrávce Jungr vstřelil vedoucí gól.

Zbrojovka se probrala až v závěru poločasu. V 41. minutě po rychlém protiútoku zahrál stoper Tlustý rukou a Zavadil z penalty vyrovnal. Gól Brňany probral z útlumu, brankář Hanuš vzápětí jen vyrazil Paškovu tvrdou střelu.

V náporu Zbrojovka pokračovala i po změně stran. V 51. minutě Keresteš našel dlouhým pasem Paška, který vletěl mezi stopery a odražený míč přeletěl přes překvapeného brankáře Hanuše do sítě. O dvě minuty později mohl přidat třetí gól Jugas, jenže z bezprostřední blízkosti přestřelil.

V 63. minutě Vávra obešel dva obránce hostů a po jeho zpětné přihrávce Pašek přidal třetí gól. Jihlava ale nerezignovala, v 72. minutě unikl po pravé straně střídající Mešanovič a z jeho přihrávky volný Jungr snadno překonal Melichárka. Ani v početní výhodě v závěru zápasu se už Jihlavě navzdory převaze vyrovnat nepodařilo.

26. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 3:2 (1:1)

Branky: 51. a 63. Pašek, 42. Zavadil z pen. - 33. a 72. Jungr. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Peřina. ŽK: Marek, Jungr, Jánoš, Kučera (všichni Jihlava). ČK: 80. Kopúnek (Brno). Diváci: 3010.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Pašek, R. Buchta, Zavadil, Malík (70. Kopúnek), Sýkora (85. Hyčka) - Vávra (76. Slančík). Trenér: Kotal.

Jihlava: Hanuš - Marek (70. Kukol), Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš, Kučera - Jungr, Šulek, Vaculík (70. Kliment) - Harba (59. Mešanovič). Trenér: Klusáček.

1. Plzeň 25 19 3 3 55:19 60
2. Sparta 25 18 3 4 45:12 57
3. Jablonec 25 16 5 4 47:18 53
4. Mladá Boleslav 25 12 4 9 35:28 40
5. Příbram 25 10 5 10 32:36 35
6. Dukla 25 9 7 9 27:35 34