24. 8. 2009 19:33
Baník Ostrava - 1. FC Brno 1:1
Na Bazalech se stejně jako loni body dělily.
Na Bazalech se stejně jako loni body dělily. | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Remízou 1:1 skončilo pondělní dohrávané utkání pátého kola fotbalové Gambrinus ligy mezi Baníkem Ostrava a 1. FC Brno.

O branky se postarali na začátku utkání domácí Lička a za hosty v druhé půli Brazilec Dalmo.

V ligovém ročníku zatím stále neporažené Brno se díky získanému bodu posunulo na druhou příčku ligové tabulky za vedoucí Jablonec, Baník je sedmý.

Sparta zase děkuje Kadlecovi. Zastínil veterána Kuliče
Spartu zachránil Kadlec. Slavia remizovala v Teplicích

Brněnská defenziva přišla o ligovou neprůstřelnost již po čtyřech minutách hry, když Lukeš nacentroval přes vápno na Maria Ličku, který neměl problém ve vyložené situaci gólově zakončit.

Ostravští byli aktivní i dál, především Zeher hodně trápil hostující defenzivu i brankáře Bureše, na jehož svatyni několikrát nebezpečně pálil.

Hosté se v první půli do mnoha šancí nedostali, asi tu největší z nich měl Jílek , který po centru Lea mířil jen těsně vedle branky. Brno po akci ještě reklamovalo hraní rukou domácího Bolfa, nicméně píšťalka rozhodčího Kovaříka zůstala němá.

Ostrava byla lepší i těsně po přestávce, když se dostala do několika solidních příležitostí. Hosty ale, jako například při hlavičce Bolfa, zachraňoval Bureš.

Komplikace pro ostravský tým přišly v pětapadesáté minutě, kdy se srazil gólman Antonín Buček s hostujícím forvardem Rabušicem a musel kvůli bolestem hlavy střídat. V brance jej nahradil veterán Vít Baranek.

Od té chvíle domácí hráli poněkud zataženěji a úroveň hry oproti první půli poklesla. Ostravské ale pasivita přišla draho.

Hosté se totiž probrali ve třiasedmdesáté minutě, kdy se po centru právě vystřídavšího Polácha prosadil krásně hlavou další střídající hráč, Inacio Dalmo.

Navíc hned minutu poté chyboval na své polovině Lička a Poláchovi gólovou radost zkazil skluzem na poslední chvíli domácí Neuwirth.

Otřesená Ostrava se probrala o pět minut později, když se ve velké příležitosti se ocitl domácí Miroslav Strnad, avšak jeho hlavička jen těsně minula Burešovu bránu.

V závěru zápasu už oba týmy hrály spíše na jistotu, a tak se nakonec na Bazalech body, stejně jako loni, dělily.

Baník Ostrava - 1. FC Brno 1:1 (1:0)

Branka: 4. Lička - 73. Dalmo. Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Dobrovolný. ŽK: Dalmo, Križko. Diváci: 8733.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

Ostrava: Buček (57. Baránek) - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tomašák - Řezník - Varadi (73. Strnad), Lukeš, Lička, Mičola (82. Kraut) - Zeher. Trenér: Koubek.

Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Léo (90. Smutný), Dostálek (72. Polách), Mareček, Lira (46. Dalmo) - Došek, Rabušic. Trenér: Beránek.