Brno v poháru končí, nestačilo na exligisty ze Znojma

8. 10. 2014 18:01
Fotbalisté Brna vypadli ve 3. kole Poháru FAČR, v němž prohráli na hřišti Znojma 0:1.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Dalibor Sosna

Znojmo - Fotbalisté Brna vypadli ve 3. kole Poháru FAČR, v němž prohráli na hřišti Znojma 0:1. Domácí druholigový tým přitom dohrával 20 minut v deseti.

O jediný gól se už ve 3. minutě postaral Okleštěk. Brno je pátým prvoligovým týmem, který neprošel přes úvodní tři kola, po Jihlavě, Dukle, Slavii a Českých Budějovicích.

Už osmifinále mají za sebou fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří v odvetě přehráli Žižkov jednoznačně 5:0 a jsou prvními čtvrtfinalisty.

O jediný gól se v jihomoravském derby už ve 3. minutě postaral Okleštěk, který se z dálky trefil přesně pod břevno. Zbrojovka nenašla odpověď, přestože domácí druholigový tým dohrával posledních 20 minut v deseti bez vyloučeného Buchty. Hosté se sice nadechli k náporu, ale vytěžili z něj jedinou stoprocentní šanci, ve které Jugas v nastavení poslal míč i kvůli teči těsně vedle branky.

Kotal: Hrálo se na jednu branku

Brno je pátým prvoligovým týmem, který neprošel přes úvodní tři kola, po Jihlavě, Dukle, Slavii a Českých Budějovicích. "Ačkoliv se ve druhé půli hrálo takřka na jednu branku, zejména po vyloučení, nedokázali jsme to nijak využít a nepovedlo se nám vyrovnat. Také nás mrzí zdravotní problémy, pro které museli střídat Vávra a Kaščák," řekl po utkání trenér Zbrojovky Václav Kotal.

Zatímco Žižkov nastoupil v oslabené sestavě, Mladá Boleslav byla téměř kompletní a potvrzovala roli favorita. Už v 9. minutě otevřel skóre Smejkal ze závaru po rohovém kopu.

Na další gól museli fanoušci čekat až do druhého poločasu. Předtím zaujala především srážka Folprechta s domácím Rosou, po které museli oba hráči střídat. Postup definitivně potvrdil v 63. minutě Zahustel a v závěru dokonal jasnou výhru dvěma góly hlavou Magera a po brejku Vukadinovič.

"Nepřipustili jsme žádné drama. První branka nás uklidnila a od té doby jsme měli zápas pod kontrolou. Chtěli jsme střílet góly a žádný nedostat a to se nám podařilo," uvedl boleslavský trenér Karel Jarolím. "Podstatné je, že jsme postup zvládli jako tým," dodal.

Fotbalisté Ostravy remizovali v prvním osmifinálovém utkání se Slováckem 1:1. Na vedoucí gól hostujícího Milana Kerbra odpověděl třináct minut před koncem Filip Kaša. Odveta, která se hraje 29. října v Uherském Hradišti, tak bude otevřenou záležitostí.

Baník vydřel remízu se Slováckem

Po emotivní sobotní ligové bitvě na Slovácku bylo pohárové repete obou týmů jen slabým odvarem. Baník měl i navzdory pěti změnám v sestavě více ze hry a blíž k prvnímu gólu, ale Stronatimu s De Azevedem během úvodní čtvrthodiny v koncovce kousek chyběl.

Těsně před poločasem Ostrava propadla v ofenzivě, hosté předvedli vzorně sehraný brejk a po ose Valenta - Havlík míč doputoval až ke Kerbrovi, který ho posunul podél Šroma do sítě.

Slovácku gól herně prospěl a ve druhé půli nic nenasvědčovalo, že by o výhru mohlo přijít. Jenže územní převaha nebyla nic platná, když v 77. minutě Melichárek po ojedinělém výpadu Baníku zazmatkoval při vybíhání, Narh ho zpoza vápna obstřelil a Kaša míč dorazil do prázdné branky.

3. kolo fotbalového Poháru FAČR:

Znojmo - Brno 1:0 (1:0)

Branka: 3. Okleštěk. Rozhodčí: Mlýnek - Nádvorník, Dobrovolný. ČK: 70. R. Buchta (Znojmo).

Sestava Brna: Martin Doležal II. - Jugas, Košťál, Schuster - Fischer, Zavadil, Kaščák (46. Sedlák), Hyčka - Moukanza (68. Slančík), Vávra (44. Brigant), Šumbera. Trenér: Kotal.

Osmifinále

Mladá Boleslav - Viktoria Žižkov 5:0 (1:0)

Branky: 78. a 88. Magera, 9. Smejkal, 63. Zahustel, 84. Vukadinovič. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Pilný. První zápas 1:1, postoupila M. Boleslav.

Sestava M. Boleslavi: Miller - Kysela, Smejkal, Rosa (22. Navrátil), Bořil - Ščuk, Tavares - Zahustel (81. Vukadinovič), Magera, Bartl - Wágner (81. Lalkovič). Trenér: K. Jarolím.

Opava - Třinec 0:0

První zápas 0:2, postoupil Třinec.

Baník Ostrava - Slovácko 1:1 (0:1)

Branky: 77. Kaša - 43. Kerbr. Rozhodčí: Jech. Diváci: 1577.

Ostrava: Šrom - Frydrych, Kaša, Stronati, Sukup - Greguš, Mensah (46. Matěj) - Petrus (60. Šašinka), Kukec, De Azevedo (84. Štěpán) - Narh. Trenér: Bernady.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Košút, Břečka, Šimko - Šumulikoski - Diviš, Valenta (67. Kalouda), Havlík, Kerbr - Došek (71. Dočekal). Trenér: Habanec.