reklama

Brückner má zájem vést fotbalisty dál. Stačí ho oslovit

Prý mu stačí zavolat a nabídku přijme. Prý mu stačí zavolat a nabídku přijme. autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Možnost setrvání dosavadního kouče je stále reálnější

Praha - Zatímco místopředseda ČMFS Vlastimil Košťál lanaří Němce Klause Toppmöllera a jeho nadřízený Pavel Mokrý hlásá do světa, že by na lavičce národního týmu viděl rád českého trenéra, v klidu zraje úplně jiná varianta.

Před čtrnácti dny ještě zcela nereálná. Veřejně a nahlas o ní však zatím nikdo nechce mluvit, přesto to podle zákulisních informací vypadá víc a víc reálně. U národního týmu zůstane Karel Brückner.

"Pokud by mě vedení ČMFS oslovilo, nabídku přijmu," potvrdil prý osmašedesátiletý kouč zdroji Aktuálně.cz, který si nepřál být jmenován.

Čtěte také: Nový trenér reprezentace? Možná znovu Brückner

Muž blízký svazovému vedení už minulý týden hlásil, že Brücknerovi nedá spát neuvěřitelný kolaps v utkání s Tureckem na evropském šampionátu: "Vyřazení z mistrovství Evropy nebylo hodno rozlučky nejlepšího trenéra v historii České republiky. Karel má chuť ji odčinit."

Nyní se zdá, že dokonce pouze čeká na to, jestli ho někdo z fotbalového svazu osloví.

Čeká na nabídku?

"Je připraven týmu pomoci a třeba i zaučit někoho mladšího, kdo po něm poté funkci převezme. Pak by byl ochoten přijmout nějaké místo ve sportovním úseku ČMFS, jak to v pátek navrhovala technická komise," popsal situaci zdroj, který si přál zůstat v anonymitě, neboť není oprávněn informovat o probíhajících jednáních.

Brücknerovým asistentem by pak mohl být sparťanský kouč Vítězslav Lavička či slávistický Karel Jarolím. Mluví se také o Karlu Večeřovi z ostravského Baníku.

Čtěte také: Fotbaloví experti nechtějí za Brücknera cizince

Možnost dalšího pokračování dosavadního trenéra by patrně uvítali i další členové výkonného výboru, kterým začíná docházet trpělivost se systémem výběru nového muže na lavičku národního týmu.

Důležité slovo tu jistě bude mít místopředseda Jaroslav Vacek, neoficiální ministr financí ČMFS. Varianta Brücknerova setrvání bude totiž daleko levnější než angažmá zahraničního trenéra.

reklama