reklama

Zmírní se napětí? Ostravský Baník má odblokované přestupy

Uklidní se situace na Bazalech? Uklidní se situace na Bazalech? autor: Dalibor Sosna
Arbitrážní komise Fotbalové asociace ČR dnes rozhodla o odblokování přestupů pro Baník Ostrava.

Praha - Arbitrážní komise Fotbalové asociace ČR ve středu rozhodla o odblokování přestupů pro Baník Ostrava. Slezský klub uhradil zbylou část svých dluhů a do konce týdne tak bude moci zaregistrovat nové hráče. Ostravští o tom informovali na svých internetových stránkách.

Baník ta potvrdil slova svého šéfa Petra Šafarčíka, který vede momentálně válku s fanoušky (celý příběh ZDE!), kteří chtějí bojkovat domácí duely jarní části ligy.

Klub byl ve sporu s někdejším generálním manažerem Vernerem Ličkou a jeho synem Mariem, bývalým záložníkem týmu. Obě strany se neshodly na výši dluhu a tu tak nakonec určila arbitrážní komise v čele s jejím předsedou Petrem Konečným. Baník na základě rozhodnutí o konečné výši dosud sporných úroků uhradil zbylou částku cca 375 tisíc korun.

"Náš postoj k neúměrně vysokým požadavkům Vernera a Maria Ličky se ukázal jako oprávněný," uvedl předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík. Baník tvrdí, že oba Ličkové do poslední chvíle trvali na vyplacení 1,3 milionu korun a v průběhu ledna byla podle klubu jimi požadovaná suma ještě o další milion vyšší.

Pro Baník znamená odblokování přestupů to, že může od začátku jarní sezony počítat do sestavy se všemi novými zimními posilami.

reklama