reklama

Buffon: Messi je mimozemšťan. Jeho Juventus doufá v zázrak

Rozhodne Messi finále Ligy mistrů? Rozhodne Messi finále Ligy mistrů? autor: Reuters
Zatímco Juventus je ve finále Ligy mistrů poprvé od roku 2003, Barcelona může prestižní soutěž ovládnout počtvrté za posledních deset let.

Berlín - V posledních dnech byla pozornost sportovního světa upřena především na korupční skandál kolem FIFA, v sobotu se ale minimálně na pár hodin opět obrátí na fotbal. V Berlíně se odehraje finále Ligy mistrů mezi Juventusem a favorizovanou Barcelonou.

Online reportáž sledujte zde na Aktuálně.cz

Zatímco Juventus je ve finále poprvé od roku 2003, Barcelona může prestižní soutěž ovládnout počtvrté za posledních deset let. A spoléhat bude stejně jako v letech 2006, 2009 a 2011 na nejlepšího střelce Ligy mistrů Lionela Messiho, který má šanci jako první hráč v historii skórovat ve třech finálových zápasech.

"Messi je mimozemšťan, který přiletěl zahrát si s lidmi. Takže všichni doufáme, že až v sobotu přistane na Zemi, stane se z něj obyčejný člověk," prohlásil brankář Juventusu Gianluigi Buffon, který však moc dobře ví, že v Barceloně na Messim všechno nestojí.

Nejsilnější útok na světě

Argentinská hvězda sice dala za katalánský klub v této sezoně 58 branek, nezaháleli však ani jeho kolegové z útoku - Neymar přidal 38 a Luis Suárez 24. "Tomu jde jenom zatleskat," prohlásil obránce Leonardo Bonucci. "Je to nejsilnější útok na světě. Ale i my máme zbraně, kterými je sice možná nezastavíme, ale trochu je zpomalíme," přidal Buffon.

Juventus, který stejně jako Barcelona útočí po triumfu v domácí lize a poháru na ceněný treble, to nakonec ukázal už v semifinále, kde nečekaně vyřadil obhájce trofeje Real Madrid. "Mají ustálenou jedenáctku a musíme si dát pozor hlavně na Andreu Pirla. Skvělou sezonu má i Morata. Klíčem bude držet od začátku míč," řekl trenér Barcelony Luis Enrique.

Kouč katalánského celku už může počítat s uzdraveným Andrésem Iniestou, na lavičce tak nejspíš zůstane Xavi, kterého po 17 sezonách čeká rozlučka s Barcelonou. "Je neuvěřitelné, že posledním zápasem za Barcu je finále Ligy mistrů. To by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech," řekl záložník, který navíc může zaokrouhlit počet trofejí s mateřským klubem na 25.

Juventus bude naopak kvůli potížím s lýtkem postrádat stopera Giorgia Chielliniho. Nedojde tak k souboji se Suárezem, který italského reprezentanta pokousal na mistrovství světa a dostal za to rekordní trest. V Berlíně se oba hráči mohli od incidentu potkat na hřišti vůbec poprvé.

Mimochodem... Na to, že by v průběhu finále Ligy mistrů Suárez opět někoho pokousal, vypsala sázková kancelář Victoria Tip kurz 100:1.

reklama