reklama

Bůh Maradona a Messi jako Adam. V Argentině představili fotbalovou verzi Sixtinské kaple

Diego Maradona se dosud mohl pyšnit boží rukou, v Argentině už jej povýšili přímo na Boha. Diego Maradona se dosud mohl pyšnit boží rukou, v Argentině už jej povýšili přímo na Boha. autor: ČTK
Argentinský klub Sportivo Pereyra si nechal na strop tělocvičny namalovat fotbalovou verzi Sixtinské kaple s Maradonou a Messim v hlavních rolích.

Buenos Aires - Slavný Diego Maradona se dosud mohl pyšnit boží rukou, nyní však byl v tělocvičně argentinského klubu Sportivo Pereyra povýšen přímo na boha. Vedení si totiž na strop nechalo namalovat fotbalovou verzi Sixtinské kaple. Boha zobrazuje právě Maradona, Adama pak Lionel Messi a anděly Mario Kempes, Sergio Agüero a Gabriel Batistuta.

Kresba inspirovaná slavným dílem Michelangela Buonarrotiho vyšla na 20 tisíc dolarů a peníze dal klub dohromady pomocí sbírky. Podle předsedy Sebastiana Garcii chtělo vedení uctít minulé generace slavných argentinských fotbalistů a inspirovat jejich nástupce.

"Všichni jsme jako děti měli nějaké fotbalové idoly, ke kterým jsme vzhlíželi," řekl Garcia v rozhovoru pro agenturu Reuters. "Když někomu při tréninku něco nevyjde, může se podívat vzhůru, a když požádáte boha o pomoc, máte jich na výběr hned několik," dodal.

reklama