reklama

Bůh se vrací. Zlatan Ibrahimovic byl po pěti letech nominován do národního týmu

Útočník Zlatan Ibrahimovic byl v 39 letech znovu povolán do švédské reprezentace, za kterou naposledy nastoupil na mistrovství Evropy před pěti lety. "Bůh se vrací," okomentoval tuto skutečnost na sociálních sítích svérázný kanonýr AC Milán.

Ibrahimovic je se 62 brankami nejlepším střelcem historie švédského národního týmu, naposledy ale za Tre kronor nastoupil na Euru 2016 v utkání proti Belgii, které Švédové prohráli 0:1.  

Následně sice oficiálně ukončil svoji reprezentační kariéru, ale v posledních týdnech a měsících několikrát naznačil, že by se do národního týmu mohl vrátit a pomoci mu i na nadcházejícím mistrovství Evropy, kde se Švédové utkají v základní skupině se Španělskem, Slovenskem a Polskem. 

V úterý se tyto spekulace přetavily ve skutečnost, když jej trenér Janne Andersson jmenoval v nominaci na nadcházející utkání kvalifikace mistrovství světa. 

V letošní sezoně nastoupil Ibrahimovic do 21 utkání, ve kterých nastřílel 16 branek. Od začátku března ale neodehrál kvůli svalovému zranění jediný zápas. 

reklama