Dortmund předvedl parádní obrat, Bayern přišel o sérii výher

Aktualizováno 29. 3. 2014 21:00
Už jistí vítězové tohoto ročníku Bundesligy z Bayernu Mnichov přišli o svou vítěznou sérii v soutěži. Přestože vedli v zápase 28. kola doma nad Hoffenheimem 3:1, nakonec zápas skončil 3:3.
Fotbalisté Hoffenheimu dokázali na hřišti už jistých vítězů Bundesligy smazat dvoubrankovou ztrátu. | Foto: Reuters

Mnichov - Už jistí vítězové tohoto ročníku Bundesligy z Bayernu Mnichov přišli o svou sérii 19 ligových výher v řadě. Přestože vedli v zápase 28. kola doma nad Hoffenheimem 3:1, nakonec se museli spokojit s bodem za remízu 3:3.

Hoffenheim tak opět potvrdil pověst týmu, v jehož zápasech padá v Bundeslize nejvíce gólů.

Bayern, který nastoupil kvůli úternímu utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru United ve značně improvizované sestavě, vedl ve 40. minutě díky druhému zásahu Claudia Pizarra 3:1, Hoffenheim však stihl do pauzy snížit a v 75. minutě vyrovnal Roberto Firmino.

Reus zařídil hattrickem obrat

Parádní obrat se díky hattricku Marka Reuse povedl fotbalistům Dortmundu. Přestože po 19 minutách prohrával ve Stuttgartu 0:2, díky třem zásahům svého křídelníka skóre otočil.

Rozhodující gól vstřelil Reus v 82. minutě, a postaral se tak o to, že se Dortmund vrátil na druhé místo tabulky před svého úhlavního rivala ze Schalke. Borussia si tak zvýšila sebevědomí před středečním zápasem Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid.

Frankfurt se střídajícím útočníkem Václavem Kadlecem prohrál 1:2 ve Wolfsburgu. Mohuč s českým bekem Zdeňkem Pospěchem zvítězila 3:0 nad Augsburgem a posunula se na šesté místo, které zajišťuje účast v Evropské lize.

Krmaš pomohl k výhře Freiburgu

Fotbalisté Freiburgu porazilii díky brance českého obránce Pavla Krmaše Norimberk 3:2.

První gól ve Freiburgu vstřelil již v šesté minutě obránce hostů Emanuel Pogatetz, o sedmnáct minut později se však na druhé straně také hlavou trefil Krmaš a vyrovnal na 1:1.

Český stoper pak konci prvního poločasu fauloval a nařízenou penaltu s přehledem proměnil norimberský nejlepší střelec Josip Drmič. V 53. minutě sudí nařídil penaltu i na druhé straně a Pogatetzův faul potrestal devátou brankou v sezoně Admir Mehmedi.

Obrat dokonal o dvanáct minut později jedenadvacetiletý Felix Klaus. Freiburg poskočil v tabulce na 13. příčku, soupeř zůstává pouze dva body nad sestupovým pásmem.

V základní sestavě Freiburgu nastoupil vedle Krmaše také Vladimír Darida, na straně hostů odehrál celý zápas záložník Adam Hloušek. Útočník Tomáš Pekhart i obránce Ondřej Petrák se zapojili jako střídající hráči, druhý jmenovaný však musel po půl hodině opustit hřiště kvůli zranění.

Výsledky 28. kola:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 3:3 (31. a 40. Pizarro, 34. Shaqiri - 23. Modeste, 44. Salihovič, 75. Firmino), Leverkusen - Braunschweig 1:1 (53. Kiessling z pen. - 47. Reichel), Mohuč - Augsburg 3:0 (23. Bungert, 39. vlastní Hitz, 83. Geis), Stuttgart - Dortmund 2:3 (9. Gentner, 19. Harnik - 30., 68. z pen. a 82. Reus), Wolfsburg - Eintracht Frankfurt 2:1(69. Olič, 89. Naldo - 11. Aigner), Freiburg - Norimberk 3:2 (23. Krmaš, 53. Mehmedi z pen., 65. Klaus - 6. Pogatetz, 45. Drmič z pen.).

1. Bayern Mnichov 28 25 3 0 82:16 78
2. Dortmund 28 17 4 7 62:31 55
3. Schalke 28 16 6 6 53:37 54
4. Leverkusen 28 15 3 10 47:34 48
5. Wolfsburg 28 14 5 9 48:42 47
6. Mohuč 28 13 5 10 41:43 44
7. Mönchengladbach 27 12 6 9 46:33 42
8. Augsburg 28 11 6 11 40:43 39