reklama

Bundesliga touží po Kadlecovi. Přidal se i Frankfurt

Václav Kadlec. Václav Kadlec. autor: CPA - Eduard Erben
Bundesligový Frankfurt se zařadil mezi zájemce o služby sparťanského útočníka Václava Kadlece

Berlín - Bundesligový Frankfurt se zařadil mezi zájemce o služby sparťanského útočníka Václava Kadlece. Napsal to německý deník Bild, podle nějž jednadvacetiletého fotbalového reprezentanta sledovali při nedělním ligovém zápase v Teplicích sportovní ředitel Eintrachtu Bruno Hübner a trenér Armin Veh. Už dříve německý tisk informoval také o zájmu Schalke a Freiburgu.

Frankfurt, který v uplynulém ročníku bundesligy skončil na šestém místě a zahraje si Evropskou ligu, shání posilu do útoku. "Nosíme v hlavě dvě jména, o kterých přemýšlíme," uvedl nedávno Hübner. Podle Bildu jimi myslel útočníky Či Tong-wona z Augsburgu a Ya Konana z Hannoveru, k nimž se nyní přidal český reprezentant Kadlec.

Ten má ve Spartě smlouvu do roku 2014 a jeho cena na přestupovém trhu se odhaduje mezi čtyřmi až pěti miliony eur (105 až 130 milionů korun). Případné Kadlecovo stěhování do Německa ale může podle Bildu zhatit ještě úspěšné tažení Sparty za českým titulem. Pokud by se letenský klub dostal do kvalifikace o Ligu mistrů, byl by český talent podle listu neprodejný.

O Kadlece se podle magazínu Kicker zajímají také bundesligoví konkurenti Frankfurtu ze Schalke a Freiburgu. Vzhledem k výši odstupného se největší šance dávají bohatému Schalke.

reklama