Bundesliga začala. Bayern Mnichov zdolal doma Wolfsburg 2:1

22. 8. 2014 21:10
Thomas Müller a Arjen Robben svými góly zařídili Bayernu vítězný vstup do nové sezony bundesligy.
Bayern začal bundesligu vítězstvím nad Wolfsburgem.
Bayern začal bundesligu vítězstvím nad Wolfsburgem. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov se čtyřmi německými mistry světa v sestavě zahájili bundesligovou sezonu vítězstvím 2:1 nad Wolfsburgem. Obhájci titulu porazili svého oblíbeného soupeře podvacáté z posledních jednadvaceti soutěžních zápasů.

Vyprodaná mnichovská Allianz Arena pro 71.000 diváků čekala na úvodní gól bundesligového ročníku do 37. minuty, v níž se po přihrávce Arjena Robbena trefil jeden z německých šampionů Thomas Müller. Druhý gól přidal nizozemský rychlík krátce po přestávce po spolupráci s letní posilou Robertem Lewandowským.

Wolfsburg snížil a pak zatápěl

Wolfsburgu se však podařilo utkání proti favoritovi pět minut nato zdramatizovat. Postaral se o to v 52. minutě bývalý hráč Bayernu Ivica Olič, jenž překonal Manuela Neuera krásnou střelou z 22 metrů.

Brankář mistrů světa zachránil svůj tým deset minut před koncem, kdy instinktivně vyrazil nohou střelu Juniora Malandy ve vyložené šanci na břevno a dorážku mladý Belgičan mezi tři tyče neumístil.

Rozhodčí potom ještě neuznal Bayernu gól po střele Sebastiana Rodeho kvůli mylně odmávanému ofsajdu clonícího Müllera.