Bayern otočil zápas v Hannoveru, Drobný vychytal Dortmund

7. 3. 2015 17:34
Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili ve 24. kole duel v Hannoveru a díky vítězství 3:1 navýšili vedení v tabulce na 11 bodů.
Jaroslav Drobný (Hamburger SV)
Jaroslav Drobný (Hamburger SV) | Foto: Reuters

Hannover - Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili ve 24. kole duel v Hannoveru a díky vítězství 3:1 navýšili vedení v tabulce na 11 bodů. Druhý Wolfsburg totiž prohrál 0:1 s Augsburgem a teprve podruhé v této ligové sezoně vyšel gólově naprázdno.

Obhájce titulu Bayern začal v Hannoveru vlažně a v 25. minutě prohrával po pěkné kombinaci, kterou zakončil Hiroši Kijotake. Už za tři minuty však vidinu prvního vítězství v jarní části sezony domácím pokazil Xabi Alonso, když srovnal z přímého kopu.

Po změně stran pak svěřenci kouče Pepa Guardioly přidali zásluhou Thomase Müllera dvě branky a vybojovali 19. vítězství ze 24 odehraných ligových zápasů. Německý reprezentant nejprve skóroval z penalty, následně pojistil náskok hlavou po centru Francka Ribéryho.

Drobný vychytal Dortmund

Překvapivý výsledek vybojoval Augsburg, kterému se podařilo uhrát doma čisté konto proti druhému nejlépe střílejícímu týmu bundesligy Wolfsburgu. Sám naopak skóroval v 64. minutě, kdy neproměněnou penaltu Tobiase Wernera dorazil Dominik Kohr. Wolfsburg přišel o jedenáctizápasovou sérii neporazitelnosti a teprve podruhé v této sezoně v lize neskóroval.

Brankář Hamburku Jaroslav Drobný vychytal čisté konto v domácím utkání s Dortmundem. Borussia kvůli bezbrankové remíze přišla o čtyřzápasovou vítěznou sérii a nadále zůstává ve spodní polovině tabulky.

Stejně dlouhou šňůru bez vítězství naopak ukončilo čtvrté Schalke a zdolalo 3:1 Hoffenheim. Soupeře, který ho v případě výhry mohl předstihnout v tabulce, porazil díky brzké trefě Christiana Fuchse a dvěma zásahům Maxe Meyera. Hosté snížili až v závěru zásluhou Kevina Vollanda.

Freiburg i s českým záložníkem Vladimírem Daridou a obráncem Pavlem Krmašem prohrál doma s Brémami 0:1 a zůstal předposlední. Za soupeře odehrál celý duel obránce Theodor Gebre Selassie.

Německá fotbalová liga - 24. kolo:

Augsburg - Wolfsburg 1:0 (64. Kohr), Freiburg - Brémy 0:1 (35. Di Santo), Hamburk - Dortmund 0:0, Hannover - Bayern Mnichov 1:3 (25. Kijotake - 61. z pen. a 72. Müller, 28. Alonso), Schalke - Hoffenheim 3:1(41. a 53. Meyer, 12. Fuchs - 73. Volland), Mohuč - Mönchengladbach 2:2 (73. Geis, 77. Okazaki - 27. a 67. Raffael).

1. Bayern Mnichov 24 19 4 1 66:11 61
2. Wolfsburg 24 15 5 4 53:28 50
3. Mönchengladbach 24 11 8 5 33:20 41
4. Schalke 24 11 5 8 35:28 38
5. Augsburg 24 12 2 10 33:30 38
6. Leverkusen 23 9 9 5 37:29 36
7. Hoffenheim 24 9 6 9 37:38 33
8. Brémy 24 9 6 9 40:49 33