Hamburk s Drobným a Jiráčkem ztratil výhru v nastavení

22. 2. 2015 17:58
Jen několik sekund chybělo fotbalistům Hamburku k cennému vítězství nad třetí Borussií Mönchengladbach v utkání německé ligy.
Hamburk vs. Mönchengladbach: Petr Jiráček
Hamburk vs. Mönchengladbach: Petr Jiráček | Foto: Reuters

Hamburk - Jen několik sekund chybělo fotbalistům Hamburku k cennému vítězství nad třetí Borussií Mönchengladbach v utkání německé ligy. Hráči HSV však nedokázali ubránit rohový kop, po kterém srovnal na 1:1 Hrgota a sebral tak čisté konto českému gólmanovi Jaroslavu Drobnému.

Hamburk minulý týden dostal osm branek od Bayernu Mnichov a jeho trenér Josef Zinnbauer se na tento debakl rozhodl reagovat sedmi změnami v základní sestavy. Na hřiště se tak dostal i český reprezentant Petr Jiráček, naopak brankáře Drobného se změny nedotkly.

Rotace základní sestavy dokonce Hamburku téměř přinesla tři body. Domácí vedli po brance Stiebera ze 73. minuty a o vítězství je Borussia dokázala obrat až v poslední minutě nastavení. O vyrovnání se po rohu zasloužil Hrgota, na jehož hlavičku Drobný těsně nedosáhl.

Hamburk tak zůstává na 14. místě jen dva body od sestupového pásma, Borussia si udržela stejný náskok na třetím místě před čtvrtým Schalke.

Po ztrátě Mönchengladbachu si druhé místo upevnil Wolfsburg, který zvítězil 2:1 nad Herthou Berlín. O vítězství Vlků se dvěma brankami postaral kanonýr Bas Dost, který navázal na skvělou formu po zimní přestávce. Dost v prvních pěti zápasech nového roku nasázel osm branek, což se dosud žádnému hráči v historii bundesligy nepovedlo. Další dvě navíc přidal ve čtvrtek v Evropské lize.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Hamburk - Mönchengladbach 1:1 (73. Stieber - 90.+2 Hrgota),  Wolfsburg - Hertha Berlín 2:1 (10. a 74. Dost - 30. Schieber).

1. Bayern Mnichov 22 17 4 1 59:9 55
2. Wolfsburg 22 14 5 3 48:24 47
3. Mönchengladbach 22 10 7 5 29:18 37
4. Schalke 22 10 5 7 32:24 35
5. Augsburg 22 11 2 9 32:29 35
6. Leverkusen 22 8 9 5 36:29 33
7. Hoffenheim 22 8 6 8 34:35 30
8. Brémy 22 8 6 8 36:44 30