Stuttgart se po výhře nad Brémami odlepil od dna bundesligy

12. 4. 2015 20:52
Fotbalisté Stuttgartu porazili v německé lize Brémy 3:2 a posunuli se na předposlední místo o bod před Hamburk.
Trenér Stuttgartu Huub Stevens
Trenér Stuttgartu Huub Stevens | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Stuttgartu porazili v německé lize Brémy 3:2 a posunuli se na předposlední místo o bod před Hamburk. Dvěma góly k tomu pomohl útočník Ginczek. V utkání se proti sobě postavili reprezentační kolegové: na levém kraji obrany domácích nastoupil Adam Hloušek, za Brémy odehrál také celé utkání pravý bek Theodor Gebre Selassie.

Stuttgart se dostal do vedení po čtvrthodině hry zásluhou Gentnera, po přestávce ale vyrovnal střídající Selke, kterému ke vstřelení sedmé branky v sezoně stačilo pět minut na hřišti.

V 61. minutě domácí Harnik ve velké šanci minul, o chvíli později ale napravil chybu, když asistoval Ginczekovi u gólu na 2:1. Čtyři minuty před koncem ale hosté znovu srovnali skóre, Junuzovič od rohového praporku našel Vestergaarda. Stuttgart už byl v tu chvíli v deseti, neboť Harnik dostal dvě žluté karty.

Rozhodující okamžik přišel v první minutě nastavení. Hrdinou zápasu se stal Ginczek, kterému na druhý gól v utkání přihrál Die. Brémy počtvrté v řadě nedosáhly na tříbodový zisk.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 3:2(20. Lehmann z pen., 54. Ujah, 78. Hector - 70. Polanski z pen., 88. Modeste), Stuttgart - Brémy 3:2 (70. a 90.+1 Ginczek, 15. Gentner - 50. Selke, 86. Vestergaard).

1. Bayern Mnichov 28 22 4 2 74:13 70
2. Wolfsburg 28 18 6 4 62:30 60
3. Mönchengladbach 28 15 8 5 44:22 53
4. Leverkusen 28 14 9 5 52:31 51
5. Schalke 28 11 8 9 37:31 41
6. Augsburg 28 12 3 13 34:36 39
7. Hoffenheim 28 10 7 11 43:45 37
8. Eintracht Frankfurt 28 9 8 11 51:57 35