Schalke díky výhře udrželo naději na přímý postup do LM

3. 5. 2013 23:00
Udrželi tak naději na přímý postup do Ligy mistrů ze třetího místa, které momentálně patří se čtyřbodovým náskokem Leverkusenu.
Fotbalisté Schalke se gólem z 82. minutě udrželi v boji o třetí místo v tabulce. | Foto: Reuters

Mönchengladbach - Fotbalisté Schalke vyhráli v páteční předehrávce 32. kola německé ligy na hřišti Mönchengladbachu 1:0.

Jedinou branku zápasu dal v 82. minutě Julian Draxler a kromě bodů zařídil pro Schalke také první výhru na půdě Borussie od roku 2006.

Hosté tak mají na čtvrtém místě, které zaručuje účast v předkole LM, na kontě 52 bodů. Na třetí Leverkusen, jenž má k dobru sobotní duel v Norimberku, ztrácejí čtyři body.