Bayern natáhnul vítěznou šňůru, vestfálské derby pro Schalke

9. 3. 2013 17:30
Fotbalisté Bayernu Mnichov v sobotu vyhráli i jedenáctý letošní duel. Byť s Düssledorfem dvakrát prohrávali.
Fanoušci udělali vestfálskému derby pekelnou atmosféru.
Fanoušci udělali vestfálskému derby pekelnou atmosféru. | Foto: Reuters

Mnichov - Pořádně nahnuté to měl v sobotu se svoji letošní vítěznou sérií bavorský suverén Bayern Mnichov.

Lídr bundesligové tabulky, který v roce 2013 vyhrál všech deset dosavadních duelů, totiž s outsiderem z Düsseldorfu na vlastním trávníku dvakrát prohrával, naposledy dokonce patnáct minut před koncem.

Svěřenci Juppa Heynckese se ale díky drtivému tlaku dokázali vždy na svého soupeře dotáhnout a v 86. minutě jim trefil vítězství Jerome Boateng.

Za Fortunu odehrál celý zápas ex-slávistický stoper Martin Latka, který po faulu na Gustava viděl žlutou kartu.

Dnešní obrat, signalizující neuvadající formu Bayernu, asi příliš nepotěšil fanoušky Arsenalu, který do Allianz arény zavítá ve středu, aby zvrátil stav osmifinále Ligy mistrů z nepříznivého skóre 1:3.

Vestfálské derby pro Schalke

Skvělou diváckou kulisu (viz foto) mělo jako obvykle vestálské derby mezi Schalke 04 a Borussií Dortmund.

Z vítězství se nakonec radovali domácí, o jejichž branky se postarali Julien Draxler a Klaas-Jan Huntelaar. Za bundesligového šampiona odpověděl pouze Robert Lewandowski.

Kaňkou na dnešním zápase je pro Schalke zranění kanonýra Huntelaara, který musel hřiště opustit v 54. minutě na nosítkách.

Pospěch i Polák slavili vítězství

Dnes se v bundeslize hrála ještě další čtyři utkání. Mohuč i se Zdeňkem Pospěchem v sestavě porazila Bayer Leverkusen 1:0 (za hosty odehrál celý zápas Michal Kadlec), Wolfsburg i s Janem Polákem vyhrál 5:2 ve Freiburgu (za něj zase nastoupil Pavel Krmaš) a Hoffenheim zvítězil 3:0 ve Fürthu.

Dnešní program pak zakončil duel mezi Mönchengladbachem a Brémami. Theo Gebre Selassie a spol. nakonec v Borussia Parku vybojovali remízu 1:1.

Německá fotbalová liga - 25. kolo:

Bayern Mnichov - Düsseldorf 3:2 (45. Müller, 74. Ribéry, 86. Boateng - 16. Bolly, 71. Lambertz), Freiburg - Wolfsburg 2:5 (2. Kruse, 65. Flum - 22. a 49. Olič, 7. vlastní Makiadi, 16. Vieirinha, 90.+2 Diego), Fürth - Hoffenheim 0:3 (10. Firmino, 16. Joselu, 50. Weis), Mohuč - Leverkusen 1:0 (61. Ivanschitz z pen.), Schalke - Dortmund 2:1 (12. Draxler, 35. Huntelaar - 59. Lewandowski),

Mönchengladbach - Brémy 1:1 (72. Mlapa - 77. Ignjovski).

1. Bayern Mnichov 25 21 3 1 67:10 66
2. Dortmund 25 13 7 5 55:30 46
3. Leverkusen 25 13 6 6 45:32 45
4. Schalke 25 11 6 8 43:40 39
5. Eintracht Frankfurt 24 11 5 8 38:35 38
6. Mohuč 25 10 7 8 33:29 37
7. Freiburg 25 9 9 7 32:28 36