Manchester City začal obhajobu suverénní výhrou. Dva góly proti Burnley dal Haaland

11. 8. 2023 23:24
Fotbalisté Manchesteru City vykročili za čtvrtým anglickým titulem v řadě jasným vítězstvím 3:0 v Burnley. Úvodní dva góly nové sezony dal norský kanonýr Erling Haaland. Ve 23 letech zaokrouhlil bývalý útočník Borussie Dortmund svou bilanci v elitních ligách už na 100 branek.
Erling Haaland se spoluhráči slaví gól Manchesteru City na hřišti Burnley.
Erling Haaland se spoluhráči slaví gól Manchesteru City na hřišti Burnley. | Foto: Reuters

Haaland zahájil ligový ročník stejně jako loni - tehdy při svém debutu po příchodu z Německa rozhodl dvěma góly o vítězství na hřišti West Hamu. Soutěž zakončil s 36 zásahy a stal se nejlepším střelcem Premier League.

Dnes dal první gól už ve 4. minutě, když po Rodriho centru napálil z malého vápna míč do sítě. V 36. minutě Haalandovi v pokutovém území přepustil míč Álvarez a norský střelec poslal míč o břevno do branky podruhé. V závěru ještě po standardní situaci zvýšil na 3:0 Rodri.

Kaňkou na vítězství hostů bylo zranění Kevina de Bruyneho, který opustil hřiště už po 23 minutách. Kouč Pep Guardiola za něj poslal na hřiště letní posilu z Chelsea Matea Kovačiče.

Zápas narušil jeden z diváků, který v prvním poločase trefil zapalovačem obránce Manchesteru City Rica Lewise. Domácí klub ještě v průběhu zápasu oznámil, že fanoušek byl identifikován a vyveden ze stadionu. "Každý, kdo bude něčím házet, dostane zákaz," uvedlo Burnley.