Vydra hrozil, Burnley obralo Arsenal. Leicester otočil zápas v Brightonu

Aktualizováno 6. 3. 2021 23:08
Fotbalisté Burnley s Matějem Vydrou v sestavě remizovali v domácím utkání 27. kola anglické ligy s Arsenalem 1:1. Leicester brankou v 87. minutě dotáhl obrat na stadionu Brightonu, kde zvítězil 2:1, a přenocuje na druhém místě tabulky.
Matěj Vydra hrozí před brankou Arsenalu.
Matěj Vydra hrozí před brankou Arsenalu. | Foto: Reuters

V závěru sudí odpískal penaltu pro londýnský celek a dokonce vyloučil domácího hráče, ale po konzultaci s videorozhodčím oba verdikty odvolal a na dělbě bodů už se nic nezměnilo. Patnácté Burnley čeká pět zápasů na výhru, vyválčilo v této sérii ale čtyři remízy. Arsenal zůstal desátý.

Hosty dostal brzy do vedení kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang, který v Premier League nevstřelil více branek jinému týmu než právě Burnley. Další příležitosti ale kapitán "Kanonýrů" ani jeho spoluhráči neproměnili a sami dali ještě před přestávkou soupeři šanci na vyrovnání. Vydra zahájil napadání rozehrávky soupeře a donutil Granita Xhaku k riskantní přihrávce uvnitř vlastního pokutového území, která se odrazila od hrudníku Vydrova útočného parťáka Chrise Wooda a zapadla do sítě.

Zlomový moment pak mohl nastat v 84. minutě, kdy obranný zákrok Erika Pieterse posoudil rozhodčí jako hru rukou. Hráči dal červenou kartu a nařídil pokutový kop. Zasáhl ale VAR, penalta se nekopala a domácí pokračovali v plném počtu hráčů.

Leicester slavil výhru poprvé od vyřazení v Evropské lize od Slavie Praha. Po prohře s Arsenalem (1:3) a remíze na hřišti Burnley (1:1) to ani tentokrát nevypadalo s "Liškami" dobře, protože už od 10. minuty prohrávali po střele Adama Lallany. Srovnat se hostům povedlo v 62. minutě, pas Youriho Tielemanse zužitkoval Kelechi Iheanacho přehozením vyběhnuvšího brankáře. Tři minuty před koncem Leicester obrat dokonal, po více než čtyřech letech se v anglické lize trefil Daniel Amartey.

Leicester se výhrou posunul před Manchester United, který má k dobru nedělní městské derby s City. Brighton je po třetí prohře po sobě jen tři body od sestupového pásma.

Southampton zvítězil na hřišti posledního Sheffieldu 2:0, i když se musel už od 13. minuty obejít bez svého nejlepšího střelce Dannyho Ingse, který se zranil. Ještě do poločasu zařídil hostům vedení proměněnou penaltou kapitán James Ward-Prowse, po změně stran zpečetil 22. prohru Sheffieldu z 28 ligových utkání střídající Che Adams.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Burnley - Arsenal 1:1 (39. Wood - 6. Aubameyang), Sheffield United - Southampton 0:2 (32. Ward-Prowse z pen., 49. Adams), Aston Villa - Wolverhampton 0:0, Brighton - Leicester 1:2 (10. Lallana - 62. Iheanacho, 87. Amartey).

1. Manchester City 27 20 5 2 56:17 65
2. Leicester 28 16 5 7 48:32 53
3. Manchester United 27 14 9 4 53:32 51
4. Chelsea 27 13 8 6 42:25 47
5. Everton 26 14 4 8 39:33 46
6. West Ham United 26 13 6 7 40:31 45
7. Liverpool 27 12 7 8 47:35 43
8. Tottenham 26 12 6 8 42:27 42