reklama

Fotbalistka vsedě odmítla uctít Maradonu: Byl to násilník a k ženám se choval hrozně

O mrtvých jen dobře? S tím na Paulu Dapenaovou nechoďte. Fotbalistka španělského celku Viajes Interrias FF odmítla uctít legendárního Diega Maradonu, jenž minulý týden ve věku 60 let zemřel, a zatímco její spoluhráčky i soupeřky držely minutu ticha, ona si na protest sedla na zem a obrátila se zády.

Od středečního večera, kdy Maradona zemřel, začínají zápasy po celém světě - včetně třeba Ligy mistrů či české nejvyšší soutěže - stejně: minutou ticha za argentinský idol.

Mrazivé svědectví o Maradonově smrti: Zůstal bez pomoci, sanita přijela za půl hodiny Mrazivé svědectví o Maradonově smrti: Zůstal bez pomoci, sanita přijela za půl hodiny Čtěte zde

Také před víkendovým přátelským zápasem třetiligového celku Viajes Interrias s prvoligovou La Coruňou nastoupily hráčky uprostřed hřiště k obvyklé ceremonii.

Jenže čtyřiadvacetiletá Dapenaová si sedla na zem a zády se obrátila v opačném směru než ostatní. Parťačky z týmu její názory dobře znaly, takže je chování spoluhráčky ani nepřekvapilo. "Podívaly se na mě a zasmály se, protože věděly, že to nebudu chtít," prohlásila o (ne)uctění Maradony fotbalistka.

Pro místní server Pontevedra Viva pak své důvody vysvětlila. "25. listopadu (kdy Maradona zemřel) je v kalendáři Mezinárodní den proti násilí na ženách. Nevšimla jsem si, že by se někde dělala podobná gesta za oběti těchto činů. Takže nejsem ochotna držet minutu ticha za násilníka a pedofila," prohlásila Dapenaová.

Fotbalistka Viajes Interrias uznává, že se Maradona zapsal do historie a měl "velkolepé fotbalové kvality a dovednosti". "Jenže když chcete být velký hráč, musíte být především člověk a mít vlastnosti, které stojí nad těmito schopnostmi," uvedla.

Fotka s mrtvým Maradonou stála trojici pohřebáků práci. Teď čelí výhrůžkám Fotka s mrtvým Maradonou stála trojici pohřebáků práci. Teď čelí výhrůžkám Čtěte zde

"Kvůli tomu, že střílel góly a vyhrál mistrovství světa, se nesmí zapomínat na zvěrstva, kterých se dopustil, a jak hrozně se ženami zacházel," doplnila.

Dapenaová také prozradila, že o poločase za ní přišel trenér soupeře a vyptával se, proč se při minutě ticha tak zachovala. "Když jsem mu to řekla, gratuloval mi a prohlásil, že s tím také nesouhlasil," prozradila po utkání, které její celek prohrál 0:10.

Maradona, jenž stejně jako svým fotbalovým uměním proslul i bouřlivým životem, byl například před šesti lety obviněn z napadení své tehdejší o třicet let mladší přítelkyně Rocio Olivaové.

Při hádce, kterou zachytila nahrávka na jejím telefonu, jí měl během hádky uštědřit i dvě facky. Podle jejích slov to navíc nebyl jediný případ, kdy ji fyzicky napadl.

Messi dostal kartu za to, že uctil Maradonu. Barcelona nadělovala Messi dostal kartu za to, že uctil Maradonu. Barcelona nadělovala Čtěte zde
reklama