reklama

Bystroň se po dopingovém trestu vrátil v MSFL na trávník

Fotbal - ilustrační foto. Fotbal - ilustrační foto. autor: CPA Eduard Erben
Fotbalista David Bystroň má za sebou první soutěžní zápas po dvouletém zákazu činnosti za doping.

Olomouc - Fotbalista David Bystroň má za sebou první soutěžní zápas po dvouletém zákazu činnosti za doping. Bývalý plzeňský obránce dnes nastoupil v MSFL za rezervu druholigové Sigmy Olomouc, kam přestoupil v červenci s cílem restartovat kariéru. V utkání proti Prostějovu odehrál celé utkání, v němž olomoucké "béčko" remizovalo 1:1.

"Na to, že nehrál dva roky, hrál excelentně. Ukázala se jeho zkušenost, kvalita v rozehrávce. Trochu jsem se bál toho, že mu dojdou síly, protože měl obrovskou aktivitu. Bylo vidět, že se na utkání těšil, chodil až na hrot," uvedl kouč Augustin Chromý na klubovém webu. "Ale zvládl to velmi dobře, je to příslib do budoucna pro 'áčko'. Nevím, kdy se ho rozhodne trenér Kalvoda zařadit, ale určitě ukázal velkou kvalitu," řekl Chromý.

Jednatřicetiletý Bystroň hrál naposledy v dresu Plzně 6. prosince 2011. Světová antidopingová federace (WADA) pak oznámila, že po listopadovém utkání Ligy mistrů s Borisovem objevila v jeho moči zakázanou látku. Dvouletý distanc vypršel Bystroňovi letos v lednu, návrat na trávníky mu však v zimě zkomplikovalo zranění a operace utrženého předního zkříženého vazu v koleně.

V létě pak fotbalista, který získal v české lize tituly s Plzní a Baníkem Ostrava, Viktorii opustil.

reklama