reklama

Bývalá lékařka Chelsea Carneirová žaluje klub i Mourinha

Mezi fanoušky populární Eva Carneirová už v Chelsea nepracuje od září Mezi fanoušky populární Eva Carneirová už v Chelsea nepracuje od září autor: ČTK
Bývalá lékařka Chelsea Eva Carneirová žaluje klub i Josého Mourinha. Poté, co ji po zářijovém zápase proti Swansea vyhodil právě Mourinho, když podle něj zbytečně vyběhla ke zraněnému Edenu Hazardovi.

Londýn - Celý incident, kvůli kterému Eva Carneirová žaluje Chelsea i Josého Mourinha, se stal hned v prvním kole proti Swansea. Jen o tři dny později byla dvaačtyřicetiletá Carneirová vyřazena z hlavního týmu a o měsíc později si v Chelsea balila kufry.

Podle portugalského kouče Carneirová zbytečně vběhla na hřiště za zraněným Edenem Hazardem. Chelsea v tu chvíli hrála pouze v deseti hráčích bez vyloučeného Thibauta Courtoise a kvůli ošetření Hazarda musela v závěru několik minut hrát jen v devíti. Mourinho nebral ohled ani na skutečnost, že na hřiště vběhl jako první fyzioterapeut Jon Fearn.

Právníci Carneirové požadují pro svou klientku zpět ztracenou pracovní pozici hlavního týmového lékaře. Náhradu škody za údajnou sexuální diskriminaci od Mourinha a náhradu za osobní újmu od klubu.

Nepředpokládá se, že by se někdo z dvojice Mourinho, Carneirová zúčastnil předběžného slyšení, které je naplánované na 6. ledna v Londýně. Obě strany budou muset předložit důkazy, které budou pravděpodobně zahrnovat i telefonní a e-mailovou korespondenci mezi Carneirovou, Mourinhem a klubem.

Hlavní slyšení se s největší pravděpodobností uskuteční až po skončení sezony, takže fanoušci už v letošním ligovém ročníku Carneirovou na lavičce vedle Mourinha neuvidí.

reklama