reklama

Bývalému šéfovi Barcelony hrozí jedenáctileté vězení

Sandro Rosell Sandro Rosell autor: Reuters
Čtyřiapadesátiletý Rosell, jeho manželka a čtyři další lidé jsou rovněž obviněni ze zločinného spolčení a zpronevěry peněz.

Madrid - Státní zástupce požaduje 11 let vězení pro bývalého šéfa FC Barcelona Sandra Rosella. Ten byl obviněn z praní špinavých peněz v souvislosti s nákupem televizních práv na zápasy brazilské fotbalové reprezentace. Součástí trestu má být i pokuta ve výši 59 milionů eur (1,5 miliardy korun).

Čtyřiapadesátiletý Rosell, jeho manželka a čtyři další lidé jsou rovněž obviněni ze zločinného spolčení a zpronevěry peněz ze sponzorského kontraktu brazilské reprezentace s firmou Nike. Rosell v minulosti pracoval jako šéf Nike pro Brazílii, v čele Barcelony stál v letech 2010 až 2014. Od loňska je ve vazbě, obvinění odmítá.

Rosell už byl v minulosti vyslýchán kvůli nesrovnalostem při přestupu brazilského útočníka Neymara ze Santosu do Barcelony. Nyní čelí taktéž obvinění ze zapletení do obchodu s lidskými orgány. Podle španělského listu Confidencial koupil v roce 2011 na černém trhu játra pro obránce Érica Abidala, který se kvůli rakovině chystal na transplantaci.

reklama