reklama

Bývalý brankářský nezmar Blažek se náhle rozešel s Jihlavou

Jaromír Blažek. Jaromír Blažek. autor: Milan Kammermayer
Bývalý úspěšný brankář Jaromír Blažek končí na postu trenéra gólmanů jihlavské Vysočiny, kam přišel v roce 2011, aby zde loni ukončil profesionální hráčskou kariéru.

Jihlava - Bývalý úspěšný brankář Jaromír Blažek končí na postu trenéra gólmanů jihlavské Vysočiny, kam přišel v roce 2011, aby zde loni ukončil profesionální hráčskou kariéru. Uvedl to dnes deník Sport.

"Došlo k dohodě o ukončení smlouvy. Víc to nebudu komentovat," cituje list sportovního manažera klubu Milana Bokšu. Bývalého reprezentanta, který většinu hráčské dráhy strávil v dresu Sparty, nahradí bývalý ligový brankář Stanislav Vahala.

"Fakt, že mé angažmá v Jihlavě nebude pokračovat, mi v rámci nedávné schůzky sdělil pan Vaculík. Beru to jako realitu, vedení klubu se prostě rozhodlo, že mi pro další období smlouvu neprodlouží. Momentálně si užívám dovolené a budoucím angažmá se zatím nezaobírám," řekl pro jihlavské internetové stránky Blažek.

"Vysočině děkuji za možnost, že jsem si zde prodloužil brankářskou kariéru a zároveň mohl nastartovat trenérskou etapu mého života. Výborné byly zejména první dva roky, kdy jsme vybojovali postup do ligy a následně jsme se v ní dokázali zachránit a etablovat. Stejně jako vedení klubu však vnímám, že v posledních dvou letech klub trochu stagnuje," dodal.

Zpráva překvapila lidi v klubu včetně současné brankářské jedničky Jana Hanuše. "Je to pro mě velké překvapení. Určitě jsem se pod jeho vedením zlepšil, navíc jsem cítil jeho podporu. Fascinovalo mě, jak byl ještě ve čtyřiceti letech výborný," řekl rodák z Chlumce nad Cidlinou.

Změny se ovšem netýkají jen realizačního kádru. Podle informací Sportu má políčeno na lotyšského kanonýra Davise Ikauniekse z FK Liepaja. Na novém kontraktu se domluvil zkušený stoper Jiří Krejčí, přesto má Vysočina dál zájem o talentovaného beka Jana Štěrbu z Olomouce. Na pravou stranu defenzivy pak láká slávistu Jana Mikulu.

„Došlo k dohodě o ukončení smlouvy,“ uvedl Milan Bokša, sportovní manažer klubu.

Více na http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-synot-liga-rocnik-2016-17/270903/legenda-blazek-konci-v-jihlave-mel-neshody-s-realizacnim-tymem.html
reklama