reklama

Bývalý fotbalový rozhodčí Kocián se ve sporu s Berbrem odvolal kvůli přerušenému řízení

Roman Berbr Roman Berbr autor: Milan Kammermayer
Soud civilní spor přerušil na začátku loňského prosince, chce počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně obdobného sporu Berbra a Damkové s Antonínem Kordulou.

Brno - Někdejší fotbalový rozhodčí Radek Kocián se ve sporu s místopředsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Romanem Berbrem a bývalou šéfkou komise rozhodčích Dagmar Damkovou odvolal proti přerušenému soudnímu řízení.

Manželé Berbr s Damkovou po Kociánovi požadují omluvu kvůli výrokům v médiích. Soud civilní spor přerušil na začátku loňského prosince, chce počkat na rozhodnutí Nejvyššího soudu ohledně obdobného sporu Berbra a Damkové s Antonínem Kordulou.

Kocián na podzim 2015 v otevřeném dopise adresovaném tehdejšímu předsedovi FAČR Miroslavu Peltovi podpořil jiného sudího Libora Kovaříka a naznačil, že právě Berbr stál v roce 2012 za jeho koncem v roli ligového rozhodčího.

"Paní Dagmar Damková před všemi rozhodčími prohlásila, že někdo z nás vynáší ven informace. Řekla, že jsem to já, Radek Kocián. Na dotaz, co jsem provedl, mi neodpověděla, pouze mi asi pětkrát zopakovala, ať opustím tuto místnost a že okamžitě končím jako rozhodčí v profesionálních soutěží," popsal tehdy Kocián. Podle něj Damková jednala na Berbrův popud.

V jeho sporu dosud vypovídalo několik desítek svědků, samosoudkyně Irena Hladíková ale na začátku prosince jednání přerušila do doby, než rozhodne Nejvyšší soud v Kordulově případu, s odůvodněním, že soudy by měly rozhodovat obdobně. Nejvyšší soud může spor vrátit zpět k projednání k soudům nižších stupňů. O odvolání Kociána proti přerušení řízení bude rozhodovat brněnský krajský soud.

V Kordulově případu soudy nižších instancí už dříve rozhodly, že Kordula se omlouvat nemusí. Berbr s Damkovou proti tomu podali dovolání.

Kordula a Kocián nejsou sami, na koho Berbr s Damkovou podali žalobu. Po Liboru Kovaříkovi, jenž aféru odstartoval, požadují 800.000 korun a omluvu. Kovařík jako první v létě 2015 vystoupil s obviněním ohledně Berbrových údajných mafiánských praktik.

Posléze se ke kritice přidali i někteří další sudí. Po dalším z kritiků, bývalém reprezentantovi Ladislavu Vízkovi, chtějí Berbr a Damková 100.000 korun a omluvu.

To je on, ukazovali si na něj. Ale já se koupit nenechám, prohlašuje muž, který se postavil Berbrovi To je on, ukazovali si na něj. Ale já se koupit nenechám, prohlašuje muž, který se postavil Berbrovi Čtěte zde
reklama