reklama

Bývalý kouč Chelsea: Abramovič ničí anglický fotbal

Chelsea se sice v evropských pohárech daří, podle kouče Wilkinse je to ale na úkor anglické reprezentace. Chelsea se sice v evropských pohárech daří, podle kouče Wilkinse je to ale na úkor anglické reprezentace. autor: Reuters
Fotbalový trenér Ray Wilkins kritizuje desetileté působení ruského miliardáře Romana Abramoviče v londýnské Chelsea.

Londýn - Fotbalový trenér Ray Wilkins kritizuje desetileté působení ruského miliardáře Romana Abramoviče v londýnské Chelsea.

Wilkins,  který v týmu působil několik let v pozicích asistenta nebo člena širšího realizačního kádru, uznává Rusův přínos k povznesení Chelsea.

"Co se týče našeho produktu, změnil ho k lepšímu," uvedl Wilkins pro The Sun.

Angličané nemají šanci se prosadit

Tím ale jeho chvála na majitele, jenž Chelsea právě před deseti lety koupil za 140 milionů liber, končí. Nelíbí se mu hlavně dopad na anglickou reprezentaci.

"Anglie je na tom bita. Za posledních deset let přišlo tolik cizinců, že naši mladí hráči nedostávají šanci a nemohou se prosadit," uvedl kouč.

Juniorská ostuda

Podle něj ostatní majitelé anglických klubů začali kopírovat Abramovičovi taktiku nákupu drahých zahraničních hvězd. To pak v konečném důsledku způsobilo, že anglický reprezentační kouč Roy Hodgson nemá z čeho vybírat.

Problémy má i mládežnický fotbal. Na MS do 20 let Angličané nepostoupili ze skupiny s Egyptem, Irákem a Chile. "S takovými soupeři by měli postoupit," končí rozhořčený Wilkins.

reklama