reklama

Blatter: UEFA manipulovala s losováním soutěží. Nahřívali míčky, tvrdí

Sepp Blatter Sepp Blatter autor: Reuters
Bývalý šéf FIFA Sepp Blatter, kterému běží šestiletý zákaz činnosti ve fotbalu, tvrdí, že v minulosti se při losování skupin na evropské scéně používaly teplé a studené míčky, ve kterých jsou uloženy jednotlivé názvy týmů. Zároveň trvá na tom, že při losování světových šampionátů k takovým praktikám nedocházelo.

Praha - Bývalý šéf světového fotbalu Sepp Blatter tvrdí, že evropské losování skupin bylo v minulosti zmanipulováno pomocí teplých a studených míčků, v jejichž útrobách se nachází lístky s názvy jednotlivých týmů. Zároveň však odmítá podobné praktiky při losování skupin světových šampionátů ve fotbale.

Příklad losování, které Blatter označil za zmanipulované:

Blatter, který si momentálně odpyká šestiletý trest zákazu činnosti ve fotbale kvůli korupci, řekl pro argentinský deník La Nacion, že byl svědkem ovlivňování losování, ale s konkrétním příkladem nepřišel.

"Nikdy jsem se míčků nedotýkal, ale samozřejmě namrazit nebo nahřát míček je snadné," pokračoval pro argentinský La Nacion Blatter.

UEFA Blatterovo tvrzení okamžitě dementovala. "Tvrzení, že UEFA v minulosti ovlivňovala losování evropských pohárů nebo Eura, je absurdní a nestojí za další reakci."

reklama