Bývalý útočník Plzně trumfl Ronalda. Beauguelův gól vyřadil hvězdu z poháru

25. 4. 2023 10:53
Portugalské fotbalové hvězdě Cristianu Ronaldovi hrozí, že první sezonu v lukrativním angažmá v Saúdské Arábii zakončí bez trofeje. S an-Nasrem vypadl v semifinále národního poháru po porážce 0:1 s al-Vahdá, kterému zařídil postup bývalý plzeňský útočník Jean-David Beauguel.

Někdejší nejlepší střelec české ligy rozhodl pondělní zápas akrobatickou střelou v 23. minutě.

Jeho tým udržel těsný náskok, i když hrál téměř celý druhý poločase v deseti. Al-Vahdá navíc bojuje v lize o záchranu, momentálně je jen dvě pozice nad sestupovými příčkami.

Ronaldo přišel do an-Nasru v lednu po mistrovství světa a podepsal smlouvu do roku 2025 s údajným ročním příjmem 200 milionů eur.

Rijádský tým už neuspěl v Superpoháru a v lize ztrácí tři body na al-Ittihád, který má zápas k dobru.

Osmatřicetiletý Ronaldo nyní vyšel ve třetím utkání za sebou střelecky naprázdno, předtím dal ve čtyřech zápasech dohromady sedm branek.

Beauguel strávil v Česku osm sezon. Za Duklu, Zlín a Plzeň odehrál celkem 194 prvoligových zápasů a nastřílel 66 gólů.

Do Saúdské Arábie odešel před touto sezonou. Za nový klub zatím nastoupil k jedenácti ligovým střetnutím a připsal si dvě trefy.