Fotbalisté Kamerunu si v poslední den základní fáze afrického šampionátu v Angole zajistili postup do čtvrtfinále. "Nepřemožitelným lvům" k tomu stačila dnešní remíza 2:2 s Tuniskem, spolu s nimi jde ze skupiny D dál Zambie.

Kamerun sehrál s Tuniskem v přímém souboji o postup mezi nejlepších osm týmů divoké utkání. Tunisané otevřeli skóre už po padesáti sekundách díky Šermítímu, podobný kousek se podařil po přestávce hvězdě Interu Milán Eto'ovi, jenž vyrovnal zhruba po minutě druhého poločasu.

Tunisko se dostalo ještě jednou do vedení, a to díky soupeři, poté co Chedjou z Lille přeloboval hlavičkou vlastního brankáře. Krátce nato však vybojoval postupový bod pro Kamerun Nguemo z Celtiku Glasgow.

Kamerunci jdou do čtvrtfinále z druhého místa a čeká je repríza finále minulého šampionátu s Egyptem, jenž obhajuje triumf. Skupinu vyhrála Zambie, která zdolala 2:1 dosud vedoucí Gabon a vyřadila ho. Po odehrání tří zápasů měly nejlepší tři týmy shodně čtyři body a o pořadí rozhodla minitabulka.

Zambie se ve čtvrtfinále utká s Nigérií, další dvojice tvoří Angola s Ghanou a Alžírsko s Pobřežím slonoviny.

Skupina D:

Gabon - Zambie 1:2 (0:1)

Branky: 83. Marcolino - 28. Kalaba, 62. Chamanga.

Kamerun - Tunisko 2:2 (0:1)

Branky: 46. Eto'o, 64. Nguemo - 1. Šermítí, 63. vlastní Chedjou. ČK: 88. Džamál (Tun.).