Jak zmást brankáře při zahrávání pokutového kopu, ukázali fotbalisté japonského celku Sanfrecce Hirošima. V úvodním utkání nové sezony japonské ligy s Šimizu S-Pulse předvedli trik, kdy penaltu zahrál někdo úplně jiný, než kdo se k ní připravoval.

Brankář v šoku, střelec vyběhl z chumlu

Již ve třetí minutě dostali domácí hráči výhodu pokutového kopu. Míč si vzal reprezentační stoper Tomoaki Makino a připravoval se k exekuci. Brankář soupeře Johei Nišibe ho pozorně sledoval a snažil se určit směr jeho střely. V tu chvíli však z chumlu hráčů stojících na hranici vápna vyběhl reprezentační útočník Hisato Sato a zahrál pokutový kop. Než si brankář uvědomil, co se děje, už nestačil zasáhnout.

Čeští rozhodčí by asi takový gól neuznali

Hirošima se tak brzy ujala vedení. Je však otázkou, zda měl být gól uznán. Podle pravidel uplatňovaných v české lize musí být exekutor pokutového kopu jasně určen, což se v tomto případě nestalo, a tak rozhodčí gól uznat podle všeho neměl. Hráči Šimizu nakonec vybojovali alespoň bod za remízu 1:1, když Genki Omae hlavou vyrovnal v třetí nastavené minutě.