I díky dvěma penaltám Ryana Giggse porazili fotbalisté Manchesteru United v anglické lize Tottenham 3:1 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Chelsea. Ta se na první místo vrátí jen v případě, že v neděli zvítězí nad Stoke.

Manchesteru dnes znovu chyběl nejlepší ligový střelec Wayne Rooney, kterého do hry tentokrát nepustilo zraněné tříslo. Do minulých zápasů anglický reprezentant nezasáhl kvůli problémům s kotníkem.

Už v prvním poločase se to na Old Trafford hemžilo šancemi, ale žádná gólem neskončila. Až v 58. minutě francouzský obránce Assou-Ekotto fauloval v pokutovém území pronikajícího krajana Evru a domácí veterán Giggs z penalty se štěstím překonal Gomese.

Druhá penalta, pane Giggsi

Hosté dokázali vyrovnal dvacet minut před koncem, kdy se po Balově rohovém kopu prosadil umístěnou hlavičkou stoper King.

United vrátil vedení v 81. minutě Portugalec Nani, jenž svůj únik zakončil povedeným lobem. Třiadvacetiletého záložníka o pět minut později fauloval honduraský středopolař Palacios a druhou nařízenou penaltu znovu proměnil šestatřicetiletý Giggs.

Tottenham tak nenavázal na domácí vítězství nad Arsenalem a Chelsea. Na půdě Manchesteru United nevyhrál už 21 let a v případě večerní výhry Manchesteru City nad Arsenalem přijde o čtvrté místo.

Zlá zpráva: Rooney už nepomůže

Výhru Uniter zastínila zlá zpráva: kanonýr Wayne Rooney bude s největší pravděpodobností chybět do konce anglické ligy. Nejlepší střelec Premier League se sice zotavil z nedávného zranění kotníku, ale na čtvrtečním tréninku si poranil třísla.

Jeho účast na mistrovství světa, které začne 11. června, by neměla být ohrožena. "Může to trvat dva nebo tři týdny, než se dá do pořádku," řekl po výhře nad Tottenhamem kouč United Alex Ferguson televizní stanici Sky Sports. Nevyloučil, že by se Rooney ještě mohl na hřišti v tomto ligovém ročníku objevit.

Manchesteru zbývá sehrát do konce soutěže dva zápasy proti Sunderlandu a Stoke, s kterým 9. května ligu zakončí.

Kováč dal gól

Záložník West Hamu United Radoslav Kováč pomohl svému týmu gólem k důležitému domácímu vítězství 3:2 v přímém záchranářském souboji s Wiganem. Bývalý hráč Sigmy Olomouc, Sparty Praha a Spartaku Moskva v poslední minutě prvního poločasu dorazil střelu spoluhráče z přímého kopu a svou druhou ligovou brankou v sezoně poslal "Kladiváře" do vedení 2:1.

Na začátku druhé půle sice vyrovnal kolumbijský útočník Rodallega, ale domácí záložník Parker vstřelil čtvrt hodiny před koncem vítězný gól. Svěřenci trenéra Gianfranka Zoly mají na posledním nesestupovém místě v neúplné tabulce šestibodový náskok před osmnáctý Hullem.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Manchester United - Tottenham 3:1 (58. z pen. a 86. z pen. Giggs, 81. Nani - 70. King), Bolton - Portsmouth 2:2 (26. Klasnič, 28. K. Davies - 53. a 67. Dindane), Hull - Sunderland 0:1 (7. Bent), West Ham United - Wigan 3:2 (31. Ilan, 45. Kováč, 77. Parker - 4. vlastní Spector, 52. Rodallega), Wolverhampton - Blackburn 1:1 (81. Ebanks-Blake - 28. Nelsen), Arsenal - Manchester City 0:0.