Byť včera kvůli problémům s třísly nehrál, může se Tomáš Ujfaluši radovat. S Atléticem Madrid dosáhl na finále Evropské ligy. Na hřišti Liverpoolu sice jeho tým v odvetě semifinále prohrál 0:1, čímž se stav vynuloval, ale v prodloužení na další domácí trefu dokázal odpovědět hostující Diego Forlán. Výsledek 1:2 posunul do květnového finále Španěly. Soupeřem jim bude další anglický tým Fulham, který porazil doma Hamburk s Davidem Jarolímemv sestavě 2:1.

Prodloužení přineslo postup hostům

Domácí díky Aquilanimu smazali jednogólové manko těsně před přestávkou, další šance ale nevyužili. Hra ve druhé půli upadla, byl to spíše boj o každý metr hřiště. Deset minut před koncem to proto z dálky zkusil obránce Johnson, ale De Gea byl připraven.

Čeho se diváci nedočkali v normální hrací době, přišlo v prodloužení. Po pěti minutách krásně uvolnil Lucas nabíhajícího Benajuna a ten levačkou z úhlu prostřelil De Geu. To však zdravě naštvalo hosty. Se střelou Reyese si ještě s námahou poradil Reina, dělovka střídajícího Jurado mířila těsně vedle, ale ve 102. minutě převrátil postupovou matematiku ve prospěch hostů Forlán.

Reyes vyhrál souboj a našel na hranici malého vápna Forlána, který vstřelil i jediný gól v Madridu rozhodl o postupu Atlétika. Závěrečný tlak Liverpoolu už byl bezzubý.Atlético může na cennou trofej dosáhnout po 48 letech, když předtím triumfovalo v roce 1962 v PVP.

Hamburk přišel o postup

Čeští fotbalisté David Jarolím a David Rozehnal si s Hamburkem finále Evropské ligy před svými fanoušky nezahrají. Německý tým dlouho vedl v semifinálové odvetě na hřišti Fulhamu díky Petričově trefě 1:0, ale v posledních 21 minutách o postup přišel. V polovině druhé půle srovnal Davies a v 76. minutě poslal domácí do souboje o vítěznou trofej Gera. Finále je na programu 12. května v Hamburku.

"V průběhu zápasu mohlo být snadné myslet si, že je to konec naší cesty. Ale týmový duch, který jsme ukázali v druhé půli, byl fantastický. Pro celý tenhle klub znamená postup finále neskutečně mnoho," rozplýval se kapitán Fulhamu Murphy.

Fulham - Hamburk 2:1 (0:1)

Branky: 69. Davies, 76. Gera - 22. Petrič. Rozhodčí: Cüneyt Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ŽK: Hangeland, Dempsey - Boateng, Rost. Diváci: 22.500. První zápas 0:0, postupuje Fulham.

Liverpool - Atlético Madrid 2:1 (1:0, 1:0) po prodloužení

Branka: 44. Aquilani, 95. Benajun - 102. Forlán. Rozhodčí: Hauge - Haglund, Andas (všichni Nor.). Diváci: 41.000. První zápas: 0:1, postupuje Atlético.