Fotbalisté plzeňské Viktorie v osmém ligovém kole rozstříleli Ústí nad Labem 7:0 a postarali se tak o nejvyšší ligové vítězství od května 2003, kdy stejným výsledek porazila Slavia Ostravu. Vyprodaný Městský stadion sledoval gólový koncert lídra ligy, který už v první půli vstřelil čtyři góly. Po přestávce ústecký debakl dokonali svěřenci Pavla Vrby dalšími třemi góly a v novém ročníku tak stále drží neporazitelnost.

Davy diváků proudících na stadion ve Štruncových sadech se ještě nestihly pohodlně usadit a jejich oblíbenci se radovali z vedoucí branky. Po pravé straně zatáhl ve 4. minutě balon rychlý Petržela, předal ho mezi statujícími obránci Ústí Bakošovi, po jehož vybídnutí nebyl pro Koláře problém zaznamenat svůj pátý letošní gól. Poté si domácí dali 20 minut pauzu. V 34. minutě však po gólech Bakoše a Petržely vedli už 3:0.

Tragický poločas hostů korunoval faulem na pronikajícího Koláře Valenta a z následné penalty přidal čtvrtou trefu Viktorie Horváth.

Po přestávce se hrálo už pouze z povinnosti, přesto domácí před zaplněnými tribunami nepolevovali v útočné aktivitě. Během 22 minut nasázeli bezzubému Ústí další tři rány. Trefili se Limberský, podruhé Kolář a ostudu pro nováčka ligy dokonal v 67. stoper Navrátil po Horváthem precizně zahrané standardce. V dalších třech velkých šancích už Plzeň neuspěla.

Slavia počtvrté nevyhrála, z Hradce veze bezbrankovou remízu

Jen remízu 0:0 uhrála v osmém kole první fotbalové ligy Slavia Praha na trávníku nováčka Hradce Králové. Slavia tak prodloužila čekání na výhru na čtyři zápasy, ale dělba bodů je vzhledem k průběhu souboje spravedlivá.

Hrál se vyrovnaný zápas a šance měly oba týmy. Po úniku Milana Černého si jeho centr zpracoval Kisel na hrudi, ale z otočky trefil jen domácí obránce. Východočeši se ve 28. minutě dožadovali penalty, když po centru Pilaře skončil po souboji s Koubským Pavel Černý na zemi, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Krátce po změně stran měli domácí další velkou šanci. Roh nedokázali obránci Slavie odvrátit a po závaru před brankou se ke střele dostal střídající Karal, jeho nedůraznou ránu ale stačil v poslední moment vyškrábnout na roh Vaniak.

Zaplněný stadion, v němž bylo nejméně patnáct tisíc diváků, přestože oficiální kapacita je šest tisíc, hnal domácí dopředu.
Akce Slavie byly sice nebezpečné, ale v koncovce se opět Slavii nedařilo. V závěrečných šancích selhali nejprve Vlček a pak Hora.

Brno dalo v Teplicích dva kuriózní góly a uteklo ze dna>

Brno letos nemělo v klíčových momentech zápasů příliš štěstí, ale úvod dnešního duelu byl z docela jiného soudku. Už ve 2. minutě si postavil míč daleko před teplickým vápnem k přímému kopu brněnský Střeštík a točeným centrem spíš hledal některého ze spoluhráčů, a i když se mu úmysl nepovedl, míč stejně zapadl do sítě. Brankář Grigar zůstal jen překvapeně zírat.

Brzké vedení hostů zápasu překvapivě neublížilo, i když se Zbrojovka přece jen zatáhla a často jen čekala na akce Teplic. Po velké šanci Doška na druhé straně trestal Kalivoda. Ve 39. minutě přijal 10 metrů od branky ideální Marešův pas a přesnou střelou vyrovnal.

Po pauze tempo zápasu nakrátko opadlo, ale Teplice opět dostaly kuriózní gól. V 54. minutě chtěl dezorientovaný Rosa uklidit centr nad vlastní branku, jenže trefil jen břevno, od nějž se míč odrazil přímo na hlavu dobíhajícího Tomáše Doška, který nezaváhal a doklepl.

O chvíli později mohl Došek zvýšit, ale tentokrát mu štěstí nepřálo. V závěrečných dvaceti minutách Teplice zmáčkli svého soupeře, což umocnilo i vyloučení hostujícího Polácha. Tepličtí ovšem v závěru několik slibných šancí zahodili.

Bohemians porazili Příbram a radují se z druhé letošní výhry

"Klokani" před soubojem klesli k sestupovým vodám a zápas s Příbramí brali jako jedinečnou šanci k průniku do vyšších pater tabulky. Příbram totiž venkovní zápasy proti Bohemians nemiluje, ještě při zápasech v "Ďolíčku" ze šesti výjezdů uhrála jediný bod a pouze v jediném případě také skórovala.

Příbram nepřijela do Prahy jen bránit, což potvrdila akce Borka a jeho následný centr na Ibeho, kterému scházel ke gólovému zakončení krok, málem Příbrami zajistily vedení.

Bohemias nehráli nijak pohledný fotbal, ale zachránil je jeden odražený míč, který skončil na kopačkách Štohanzla. Záložník zelenobílých pak ve 35. minutě přízemní ranou překonal Hrušku a dočkal se první trefy v sezoně. Štohanzla domácí fanoušci málem velebili i za šest minut, ale hbitý středopolař svůj dravý průnik přes dva obránce zakončil nepřesnou střelou.

Bohemians se i po poločase nutili do častějšího zakončení, druhým gólem si chtěli výhru nad Příbramí rychle pojistit. Příbram byla v útoku neškodná.

Když v závěrečné solidní šanci zaváhal i Jurdík, nikomu možná nepřišlo náhodné, že Příbram letos už v šestém zápase z osmi vyšla střelecky naprázdno. Bohemians si naopak užívali druhou výhru v sezoně.

8. kolo Gambrinus ligy:

FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 7:0 (4:0)

Branky: 4. a 58. Kolář, 26. Bakoš, 34. Petržela, 43. Horváth z pen., 49. Limberský, 67. Navrátil. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias. ŽK: Valenta (Ústí). Diváci: 7425 (vyprodáno).

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň (46. Ševinský), Limberský (55. Jiráček) - Petržela, Kolář, Rada, Horváth, Rezek - Bakoš (69. Ďuriš). Trenér: Vrba.

Ústí n. L.: Novák - Polák, Džuban, M. Valenta, Janů - Franc (76. Hyčka), Doležal (60. Kraut), Zachariáš, Martykán, Volek (46. Benčík) - Jindráček. Trenér: Habanec.

FC Hradec Králové - SK Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: R. Hrubeš - Vysloužil, Gallo. ŽK: Janoušek - Koubský. Diváci: 6000 (vyprodáno).

Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Kasálek (46. Karal) - Fischer, Janoušek, Kocourek, Poděbradský - Pilař, Dvořák (75. Hochmeister), P. Černý (83. Hájovský). Trenér: Kotal.

Slavia: Vaniak - Čelůstka, Koubský, Trapp, Hubáček - M. Černý, L. Jarolím, Kisel, Koreš (89. Dembélé), J. Černý (82. Janda) - Vlček (74. Hora). Trenér: K. Jarolím.

FK Teplice - FC Zbrojovka Brno 1:2 (1:1)

Branky: 39. Kalivoda - 2. Střeštík, 54. T. Došek. Rozhodčí: Adámek - Kordula, Pospíšil. ČK: 76. Polách (Brno). ŽK: L. Došek, Kalivoda - Střeštík, Husár, Lejsal, T. Došek. Diváci: 5615.

Teplice: Grigar - Vidlička (89. Čajič), Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Matula (62. Stožický), Kalivoda (73. Vondrášek), Mareš - L. Došek, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Jílek, Trousil, Husár - Dostálek, Rýdel, Polách - Michálek (90. Hodek), Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek (90.+2 Křeček).

Bohemians 1905 - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)

Branka: 35. Štohanzl. Rozhodčí: Královec - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Držík, M. Nešpor, Nikl - Nohýnek, Divíšek, Macek. Diváci: 3093.

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Nikl, D. Nešpor - Moravec (73. Trubila), Držík, Kaufman, Štohanzl - Hartig (79. Bartek), M. Nešpor (40. Škoda). Trenér: Hoftych.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, Nohýnek, Pleško - Klesa, Tarczal (80. Macek), Borek, Huňa - Wágner (73. Divíšek), Ibe (55. Jurdík). Trenér: Hřídel.