V souboji Příbrami se Slováckem Středočeši podtrhli střelecké tápání a v sedmém z devíti odehraných zápasů nedali gól.

Příbramští dali v úvodních osmi kolech jen tři branky a na domácím stadionu se radovali z gólu pouze jednou, hosty zase trápí mizérie na hřištích soupeřů, kde do dnešního duelu vyhráli naposledy loni v říjnu. Nepohoda v obou týmech se od úvodních minut přenesla na hřiště. Zajímavější podívanou přinesla v první půli jen druhá desetiminutovka, kdy Středočeši vyvinuli mírný tlak.

Zbytek úvodního dějství postrádal ligové parametry. Na trávníku hrály prim nepřesnosti a dlouhé nákopy, které nemohly pečlivě pracující obrany nijak zaskočit. V 54. minutě Slovácko znenadání z první střely mezi tyče udeřilo. Za šestnáctkou napřáhl Jiří Valenta a přízemní střelou zaskočil brankáře Hrušku. Domácí pak měli více ze hry, ale brankově svou převahu vyjádřit nedokázali. Závěr už hosté odbránili s přehledem.

Ostrava utloukla Hradec

Po slavičínské blamáži se v kabině ostravských fotbalistů rozlila částečná úleva. Baník po pěti prohrách v lize i ostudném vyřazení na půdě třetiligového celku v domácím poháru opět zabral a vylepšil si náladu vydřeným vítězstvím 1:0 nad Hradcem Králové.

Dusno by se na Bazalech za poslední dny dalo krájet. Pět porážek v řadě, trapas ve Slavičíně, pád na poslední místo ligové tabulky. Do toho incident s vlastními fanoušky na hřišti ve Slavičíně. Tým se i proto před utkáním s Hradcem na tři dny izoloval od veřejnosti,

Klíčový duel s Hradcem ale baníkovci zvládli - v 54. minutě rozhodl jediným gólem Frejlach.

Olomouc vyučovala

Fotbalisté Olomouce rozstříleli Liberec 4:0 a po předchozích dvou remízách opět naplno bodovali. Stále neporažený druhý tým rozhodl o své výhře hned v úvodu zápasu, když v rozmezí čtvrt hodiny skórovali Hubník, Petr a Navrátil. Hubník dal už ve druhé minutě sedmý gól v sezoně, jímž se osamostatnil v čele tabulky střelců.Nezmar, Fleišman a Zeman.

Už ve 2. minutě šla Sigma do vedení. Gólman Bičík se při vyběhnutí srazil s Hubníkem, který souboj ustál lépe a z velkého vápna zakončoval do prázdné branky.

Sigma pokračovala v nátlakové hře a přišla další branka. Parádní akci Janotky s Hubníkem zakončil hlavičkou s odrazem od břevna Petr. Další branka na sebe nedala dlouho čekat. Navrátil s Hořavou si pohráli s obranou Liberce a první jmenovaný nádhernou střelou nechal zapomenout na dvě neproměněné šance proti Mladé Boleslavi. Po sedmnácti minutách tak Sigma vedla 3:0.

I nadále měli domácí převahu, Liberec se snažil, ale jeho hráči byli často v roli statistů a uchylovali se k častým faulům. Slovan udělal o přestávce jednu změnu, když Bošančiče vyměnil Sivrič. Změnu liberecké hry to nepřineslo, a tak přišel čtvrtý gól v síti Bičíka. Janotka unikl po křídle a s pomocí teče Dejmka zvýšil na konečných 4:0.

9. kolo první fotbalové ligy:
1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 54. J. Valenta. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Lakomý. ŽK: Divíšek - Košút, J. Valenta, Švancara, Volešák, Kubáň. Diváci: 2016.

Příbram: Hruška - Nohýnek (59. Klesa), Ricka, J. Štochl, Divíšek - Plašil, Tarczal, Borek, Pleško - Wágner (71. Jurdík), Huňa (66. Ibe). Trenér: Hřídel.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Mezlík, Košút (58. Reinberk), Kubáň - Fujerik, Kordula, Volešák, J. Valenta - Nestorovski (81. Szmek), Švancara (87. Perůtka). Trenér: Soukup.

FC Baník Ostrava - FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Branka: 54. Frejlach. Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Chytil. ŽK: Greguš, Neuwirth, Zeher, Baránek - Poděbradský. Diváci: 3613.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Greguš (72. Frydrych), Frejlach - Varadi, Šenkeřík (51. Zeher), Koukal (90. Pilík). Trenér: Koubek.
Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Chleboun, Hájovský (86. Rezek) - Fischer, Janoušek, Černý, Poděbradský - Kocourek (60. Hochmeister), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.

SK Sigma Olomouc - FC Slovan Liberec 4:0 (3:0)
Branky: 2. Hubník, 12. Petr, 17. Navrátil, 55. Janotka. Rozhodčí: Damková - Marek, Moláček. ŽK: Gecov, Vácha (oba Liberec). Diváci: 5020.

Olomouc: Drobisz - Dreksa, Machalický, Škerle - Rossi, Bajer (75. Ordoš), Hořava, Janotka, Navrátil (63. Přikryl) - Hubník, Petr (70. Šultes). Trenér: Psotka.
Liberec: Bičík - Holeňák, Dejmek, Gebre Selassie - Gecov, Vácha, Liška (25. Vulin), Vojta (61. Papoušek), Bosančič (46. Sivrič) - Kerič, Štajner. Trenér: Petřík.