Vítězství Sparty, jedna branka, plný stadion a bojovný fotbal s velkým nasazením, to byly hlavní charakteristiky šlágru 11. ligového kola o druhé místo v tabulce mezi Olomoucí a Spartou, který Letenští vyhráli 1:0. Klíčový moment utkání přišel v 88. minutě, kdy domácí Rossi zahrál v pokutovém území rukou a rozhodčí Drábek nařídil penaltu. Tu za mohutného pískotu proměnil Kucka a rozhodl o výhře Sparty.

Sparťané jsou tak v tabulce druzí, s devítibodovou ztrátou na suverénní Plzeň. Sparta se nenechala semlít útočným fotbalem Olomouce a jako první tým na Hané letos zvítězil.

Ačkoliv domácí Sigma se do utkání pustila zhurta a tlačila se dopředu, dvě velké příležitosti si vypracovala Sparta. Už ve 4. minutě nacentroval míč před branku Sionko, Pamič si výborně naběhl na zadní tyč, ale svou střelu z jednoho dotyku poslal mimo olomouckou branku.

Fauly zastínily fotbalové momenty

Hned za čtyři minuty sklepl Wilfried hlavou balon pro Kadlece, ale i mladý český reprezentant se do branky netrefil. A do třetice rychlý protiútok Sparty: Pamič se na levé straně prodral přes Dreksu, nahrál Wilfriedovi, který pohodlně skóroval. Radost Letenských však záhy utlumil hvizd rozhodčího Drábka, který posoudil Pamičovo počínání proti olomouckému obránci jako faul. Poměrně přísně.

Utkání se hrálo ve svižném tempu, s velkým nasazením a s množstvím osobních soubojů a faulů, které zastiňovaly pohlednější fotbalové momenty. Olomouc se podle své tradice snažila hrát ofenzivně, do pokutového území hostí létal jeden centr za druhým, ale bez většího efektu. Po jedné takové akci hlavičkoval Hubník vedle, jinak byla sparťanská obrana pevná.

Rossi mohl po penaltě vyrovnat

I atmosféra v hledišti Androva stadionu, který byl po čase na ligové utkání zaplněný, panovala nervózní. Mimo fandění se z tribun často ozýval pískot pro soupeře či rozhodčího a nadávky.

Do druhé půle vstoupila aktivně Sparta, Sionko pálil z šestnácti metrů vedle, pak se po pěkné kombinaci s Kadlecem řítil na Drobisze Wilfried, na poslední chvíli před čerstvým reprezentantem Pobřeží slonoviny zasáhl domácí stoper Škerle. Na druhé straně pálil nepřesně Hořava. Ve třech šancích se poté objevil Wilfried, dvakrát ale jeho střelu zpoza vápna chytil Drobisz a jednou mu ve skórování zamezili domácí obránci.

V závěru přišla již zmíněná penalta, po které se rozzuřili domácí diváci a strhli některé reklamy. Hektické utkání se ale i tak dohrálo, v závěru odmítl vyrovnání hříšník Rossi, který z malého vápna hlavičkoval mimo.

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 89. Kucka z pen. Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Lakomý. ŽK: Vepřek - Vacek, Podaný. Diváci: 11.805.

Olomouc: Drobisz - Janotka (75. Ordoš), Dreksa, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Hubník, Petr (60. Navrátil), Šultes (84. Kalas). Trenér: Psotka.

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek - Sionko (73. Podaný), Kladrubský (87. Matějovský), Kucka, Kadlec - Wilfried (90. Kweuke). Trenér: Chovanec.