Neoblíbený soupeř? Pokud byste se zeptali v Madridu, dostanete jasnou odpověď. Královský klub hrál s Lyonem posedmé za posledních pět let, ani jednou nedokázal zvítězit. Včerejší zápas trápení s francouzským soupeřem potvrdil – Mourinhův tým uhrál na půdě urputně hrajícího Lyonu remízu 0:0.

Real nastoupil s Ronaldem a Adebayorem v základu, ale tento útok si příliš šancí nevypracoval. Nejvíce zahrozil Ronaldo z přímých kopů, v prvním poločase ho ale vychytal brankář a ve druhém jeho střelu zastavila tyč. Branková konstrukce pomohla domácím při hlavičce Ramose.

Když to nešlo základní jedenáctce, vzal osud zápasu do rukou kouč José Mourinho. V 64. minutě poslal na hřiště Karima Benzemu a Francouz po minutě na hřišti, na němž strávil 13 let, vstřelil vedoucí gól.

Vítězství se ale nedočkal. Už v prvním poločase měl obrovskou šanci Gomis, ale po zaváhání brankáře Casillase přestřelil odkrytou branku. Po přestávce ale tento útočník jednou zamířil přesně, když se po rohovém kopu prosadil zblízka dorážkou.

Za čtrnáct dní se bude Real doma snažit prolomit prokletí osmifinále, v němž vypadl šestkrát po sobě.

Chelsea je blízko postupu

Souboj českých fotbalových reprezentantů vyzněl lépe pro brankáře Petra Čecha. Jeho Chelsea v úvodním utkání na půdě Kodaně, za kterou nastoupil Zdeněk Pospěch, vyhrála 2:0 zásluhou gólů Nicolase Anelky.

Chelsea proti Kodani od začátku nasadila svou rekordní posilu Fernanda Torrese, který od příchodu z Liverpoolu sklízel především kritiku, dnes však předvedl zřejmě nejlepší výkon v novém působišti. Dostal se do čtyř vyložených šancí, ovšem pokaždé ztroskotal na brankáři Johanu Wilandovi.

Ani on však Kodaň v 17. minutě neuchránil od inkasovaného gólu. Dánové chybovali v rozehrávce, k míči se dostal Anelka a střelou z vápna po zemi otevřel skóre.

Kodaň začala v útoku hrozit až po změně stran, ovšem Čech v brance Chelsea příliš práce neměl. Navíc deset minut po poločase se znovu prosadil Anelka a zařídil Chelsea uklidňující náskok. Byl to pro něj již sedmý gól v této sezoně Ligy mistrů a v tabulce střelců se dotáhl na vedoucího Samuela Eto'a z Interu Milán.

Chelsea si již vedení pohlídala a v odvetě by neměla mít problém postoupit. Na Stamford Bridge navíc Kodaň přijede bez Pospěcha, který za faul dostal žlutou kartu a v odvetě nemůže hrát.

Úvodní osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

FC Kodaň – Chelsea 0:2 (0:1) Branky: 17. a 54. Anelka. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). Diváci: 36 713.

Olympique Lyon – Real Madrid 1:1 (0:0) Branky: 83. Gomis – 65. Benzema. Rozhodčí: Stark (Něm.). Diváci: