Čtyři zápasy čekal Cristiano Ronaldo na gól a vše si vynahradil, když ve španělské fotbalové lize nastřílel Málaze tři góly. Má jich už v tomoto ročníku sedmadvacet a dostihl tak vedoucího střelce soutěže Lionela Messiho z Barcelony.

Ronaldo, který dohrával zápas se zraněním, se poprvé trefil v 51. minutě, kdy zvýšil na 4:0. Druhou branku přidal z penalty po ruce Manola Gaspara, který byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen. Hattrick završil v 77. minutě.

Dva góly dal v dresu domácích také francouzský útočník Karim Benzema, zbývají trefy zařídili Marcelo a Angel di María.

"Jsem přesvědčený, že nejde o nic vážného, ale lepší je neriskovat. Takže myslím, že v neděli hrát nebudu," přinesla Ronaldova slova agentura AP.

Trenér José Mourinho však situaci neviděl tak optimisticky. "Těžko říct. Ale vypadá to jako vážné zranění. Je to stín na výsledku, zejména proto, že Ronaldo není obyčejný hráč," prohlásil.

José Mourinho díky vítězství uspěl v přímém souboji se svým předchůdcem na lavičce Realu Manuelem Pellegrinim. Jeho tým si tak prodloužil neporazitelnost na stadionu San Bernabeu ve všech soutěžích v sezoně na jednadvacet zápasů, což se Realu podle oficiálních stránek klubu povedlo poprvé od ročníku 1985/1986.