Na druhou Spartu má nyní už jen čtyřbodový náskok. O dva body připravil Západočechy vyrovnávacím gólem v poslední minutě Milan Černý.

Slavia měla v první čtvrthodině hru ve své režii, ale první střelecký pokus vyslali na branku domácí. Hosté se ale nenechali zaskočit plzeňským napadáním, zhuštěním prostoru před svou šestnáctkou nepouštěli favorita do jeho typických rychlých kombinací a ve středu hřiště přízemní kombinací drželi míč.

Poměry na hřišti zcela změnila kolmá akce, kterou slávisté nezachytili ve 21. minutě. Sudí přehlédli Petrželův ofsajd, míč putoval před branku, kde se Kolář nemýlil a rozjásal fanoušky.

Zkáza přišla v závěru

Od toho momentu se hra červenobílých rozpadla a hosté zcela vyklidili pole. Ve 28. minutě nezvládli takticky rohový kop soupeře, po kterém Ševinský zvyšoval na 2:0. Definitivní knokaut mohl přijít už za dvě minuty, ale Rezek nastřelil jen tyč.

Ke konci poločasu se hosté zase zvedli, díky tvrdé ráně Pospěcha měli dokonce i brankovou šanci, ale na víc to nestačilo. Hned po přestávce ale Plzeň znovu sevřela hosty před jejich brankou, ale bez gólového efektu.

Slavia se znovu zlepšila až po hodině hry a často držela míč před domácí šestnáctkou. Po zákroku na pronikajícího Kaufmana se dala dokonce pískat penalta.

Jenže pak Západočeši svou bohorovnost přehnali - nejprve jim dvě minuty před koncem vstřelil Kisel první gól a v poslední minutě po dalším defenzivním selhání Černý po úniku dokonce vyrovnal.

25. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 2:2 (2:0)

Branky: 21. Kolář, 28. Ševinský - 88. Kisel, 90. Černý. Rozhodčí: L. Kovařík - Wilczek, Gallo. ŽK: Limberský, Jiráček - Koreš, Trubila. Diváci: 7140.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Jiráček, Horváth (89. Trapp), Kolář (83. Fillo), Rezek (73. Duriš) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Slavia: Vaniak - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý, Jarolím, Kisel, Hora (46. Vlček), Koreš (83. Milutinovič) - Pospěch. Trenér: Petrouš.