Fotbalisté Dortmundu si v německé lize s předstihem zajistili sedmý titul v historii. Ve 32. kole porazili Norimberk na svém hřišti 2:0 a dvě kola před koncem soutěže mají nedostižný osmibodový náskok před druhým Leverkusenem. Ten v souběžně hraném utkání prohrál 0:2 v Kolíně nad Rýnem.

Vestfálské mužstvo se z ligového triumfu raduje poprvé od sezony 2001/2002, kdy ve žlutočerném dresu hráli i čeští fotbalisté Tomáš Rosický a Jan Koller.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa rozhodli o výsledku na svém stadionu Signal Iduna Park před více než osmdesáti tisíci fanoušky už v prvním poločase. První branku dal po půlhodině hry nejlepší střelec týmu Lucas Barrios svou čtrnáctou ligovou trefou v sezoně. Dvě minuty před přestávkou pojistil vedení další útočník Borussie Robert Lewandovski.

"Jsem prostě šťastný. Myslel jsem, že budu v naprosté euforii, ale to možná přijde později," prohlásil po utkání kouč Klopp, který složil svému týmu velkou poklonu. "To, co chlapci dokázali, ani nelze vyjádřit slovy," dodal spokojený třiačtyřicetiletý stratég, jehož tým zvítězil ve 22 utkáních z dosavadních 32 ligových kol. "Opravdu to nedokážu popsat. Odehráli jsme skutečně úžasnou sezonu," radoval se talentovaný záložník Kevin Grosskreutz.

Jediný konkurent Leverkusen se naopak v Kolíně nad Rýnem trápil. Po přestávce udělala defenziva Bayeru i s krajním bekem Michalem Kadlecem dvě chyby, které potrestal útočník Milivoje Novakovič. Na jeho branky z 67. a 82. minuty už hosté nenašli odpověď a šance na titul se jim rozplynuly. "Dortmund hrál v bundeslize nejlepší fotbal za poslední roky," konstatoval trenér Leverkusenu Jupp Heynckes.

Hannover zaváhal s Mönchengladbachem

Neúspěšný obhájce titulu Bayern Mnichov porazil Schalke na svém hřišti 4:1 a na třetím místě znovu vystřídal Hannover, který podlehl 0:1 předposlednímu Mönchengladbachu.

Na mnichovské Allianz Aréně padly v úvodní dvacetiminutovce hned čtyři branky. Za Bayern se trefilo ofenzivní trio Arjen Robben, Thomas Müller a Mario Gómez. Nejlepší bundesligový střelec si připsal 24. trefu v sezoně. Zásahem do vlastní branky vyrovnal Holger Badsturber. Hostující brankář Manuel Neuer, který po sezoně zřejmě zamíří do Bayernu, ještě v závěru inkasoval čtvrtou branku od Müllera. Schalke prohrálo třetí soutěžní utkání v řadě.

Hamburk s Davidem Jarolímem v záloze doma podlehl 0:2 Freiburgu, popáté za sebou v soutěži nezvítězil a v posledních třech duelech navíc ani neskóroval. V obraně hostů odehrál celé utkání Pavel Krmaš. Obě branky zaznamenal útočník Papiss Cissé, který si polepšil na dvaadvacet přesných zásahů v sezoně.

Německá fotbalová liga - 32. kolo:
Dortmund - Norimberk 2:0 (32. Barrios, 43. Lewandovski), Hamburk - Freiburg 0:2 (16. a 87. Cissé), Hannover - Mönchengladbach 0:1 (76. Reus), Hoffenheim - Stuttgart 1:2 (14. Mlapa - 63. Cacau, 68. Kuzmanovič), Kolín nad Rýnem - Leverkusen 2:0 (67. a 82. Novakovič), Mohuč - Frankfurt 3:0 (38. a 44. Soto, 26. Ivanschitz), Bayern Mnichov - Schalke 4:1 (13. a 84. Müller, 6. Robben, 19. Gómez - 8. vlastní Badstuber).

1. Dortmund 32 22 6 4 64:19 72
2. Leverkusen 32 19 7 6 62:43 64
3. Bayern Mnichov 32 17 8 7 71:38 59
4. Hannover 32 18 3 11 45:42 57
5. Mohuč 32 16 4 12 47:37 52
6. Norimberk 32 13 8 11 45:40 47
7. Freiburg 32 13 5 14 41:47 44
8. Hamburk 32 12 7 13 44:50 43