Na první gól přihrál v 33. minutě Emmanuelu Ebouému a druhou branku dal kanonýr nizozemského Arnhemu sám v 64. minutě po hrubce obránce Daniho Mussunguny, jenž při pokusu o malou domů přehlavičkoval vlastního gólmana. Pro Wilfrieda pak bylo nejtěžší dostihnout míč ještě předtím, než přejde brankovou čáru.

Pro třiadvacetiletého fotbalistu to byl čtvrtý gól v desátém reprezentačním utkání. Jeho tým měl jistý postup už před zápasem.

Pobřeží slonoviny, které ve skupině vyhrálo všechny tři duely s celkovým skóre 5:0, se ve čtvrtfinále utká s pořadatelskou Rovníkovou Guineou. Druhé místo v "béčku" vybojoval nečekaně Súdán na úkor Angoly, která k jistotě potřebovala dnes získat bod.

Súdán si zajistil postup vítězstvím 2:1 nad Burkinou Faso. Na africkém šampionátu dokázal vyhrát zápas po 42 letech, v roce 1970 celý turnaj ovládl. Angolu předčil v tabulce díky lepšímu skóre, jejich vzájemný duel skončil 2:2. Soupeřem Súdánu v úvodu vyřazovací části bude

Mistrovství Afriky ve fotbalu:

Skupina B:

Malabo: Pobřeží slonoviny - Angola 2:0 (1:0) Branky: 33. Eboué, 64. Wilfried.

Bata: Súdán - Burkina Faso 2:1 (1:0) Branky: 33. a 80. Mudather - 90.+6 Ouedraogo.