Sen Tomáše Rosického o tom, že by si v této sezoně mohl zahrát čtvrtfinále Ligy mistrů nejspíš zůstane dál jen snem. Fotbalisté Arsenal totiž v Londýně nestačili na mnichovský Bayern a v odvetě to budou mít hodně těžké.

Německý celek potvrzoval roli favorita od začátku a už ve 21. minutě vedl 2:0. Takový stav byl i na začátku druhého poločasu a to mohli být fanoušci anglického celku ještě dost rádi, že jejich celek neprohrával vyšším rozdílem. Ale po deseti minutách druhé části hry přiblížil Lukas Podolski londýnskému celku lepší výsledek, když snížil na 1:2. Německý reprezentant tak po 663 minutách ukončil neprůstřelnost svého kolegy z německé reprezentace Neuera.

V 71. minutě se dostal na trávník i kapitán české reprezentace Tomáš Rosický, ale ani on vytoužený druhý gól svému celku nepřinesl. Ale málem se mu to podařilo, když hned při svém prvním kontaktu s míčem vymyslel nebezpečnou akci, z níž však další náhradník Giroud trefil jen německého brankáře Neuera.

O šest minut později se naopak potřetí radoval soupeř, když Mandžukič v pádu patičkou přehodil Szczesného a uzavřel skóre na 3:1 pro německý celek, který je nyní hodně blízko ke čtvrtfinále.

"Velkou část zápasu jsme hráli výborně proti špičkovému evropskému klubu, tohle vítězství můžeme řadit vysoko," uvedl střelec úvodního gólu utkání Toni Kroos. "Výsledek hovoří sám za sebe. Bayern měl velký tlak a hrál velmi dobře," ocenil svého bývalého zaměstnavatele autor jediné branky Arsenalu Lukas Podolski.

Arsenalu hrozí, že posomé za sebou nebude mít v sezoně žádnou trofej. Zato Bayern je ve velké pohodě, což dokázal žu sedmým vítězstvím v novém roce za sebou.

Ve druhém duelu ještě nic jasného není, protože FC Porto jen splnilo roli mírného favorita na svém stadionu a vítězství 1:0 nechává odpověď na otázku, kdo postoupí, zcela otevřenou.

"Prohra není nikdy dobrá, ale výsledek 0:1 je asi ten nejlepší možný, " řekl obránce Málagy Martín Demichelis. "Hráli jsme proti silnému protivníkovi, který věděl, jak nás zatlačit. Proto jsme nemohli předvést naši tradiční hru, ale v Málaze se jim to pokusíme vrátit. Určitě máme šanci to otočit," doplnil Argentinec.

Arsenal - Bayern Mnichov 1:3 (0:2)

Branky: 55. Podolski - 7. Kroos, 21. Müller, 77. Mandžukič. Rozhodčí: Moen (Nor.).

Arsenal: Szczesny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen - Wilshere, Arteta - Ramsey (71. Rosický), Cazorla, Podolski (71. Giroud) - Walcott.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba - Martínez, Schweinsteiger - Müller, Kroos (73. Gustavo), Ribéry (63. Robben) - Mandžukič.

FC Porto - Málaga 1:0 (0:0)

Branka: 56. Joao Moutinho. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Porto: Helton - Danilo, Otamendi, Mangala, Alex Sandro - Lucho González (90.+1 Castro), Fernando, Joao Moutinho - Izmajlov (70. Atsu), Martínez, Varela (58. James Rodríguez).

Málaga: Willy - S. Sánchez, Demichelis, Weligton, Antunes - Joaquín (63. Portillo), Toulalan, Iturra (78. Camacho), Isco - Júlio Baptista (78. Piazón), Santa Cruz.