Fotbalisté Barcelony posedmé za sebou postoupili do čtvrtfinále Ligy mistrů. Katalánský tým v domácí odvetě porazil anglický Manchester City 2:1 a úspěšně tak navázal na výhru 2:0 z Anglie. Gólově se ovšem celek ze španělské ligy prosadil až ve druhém poločase, kdy skóroval Messi a ve třetí minutě nastavení Dani Alves.

Mezi nejlepší osmičku soutěže se podle očekávání zařadil i Paris St. Germain, který na svém stadionu zdolal Leverkusen rovněž 2:1 a navázal na úvodní vysoké vítězství 4:0.

Barcelona začala na Nou Campu ofenzivně a City se zpočátku jen bránili. Po kontaktu Lescotta s Messim požadovali domácí penaltu, Neymarův gól nebyl uznán pro zřejmě špatně odmávaný ofsajd. V závěru hosty podržel brankář Hart, když vyrazil střely Neymara i Xaviho. Na druhé straně po patičce Silvy trefil volný Nasri jen náruč připraveného gólmana Valdése. Neymar pak oklamal Harta a z úhlu střílel do odkryté branky, ale anglickou reprezentační jedničku na čáře zastoupil hlavičkující Fernandinho.

Šest minut po změně stran o sobě dal poprvé výrazněji vědět hvězdný Messi, jenž po individuální akci nastřelil tyčku. Barcelonský Valdés pak nebezpečnou hlavičku střídajícího Džeka vytáhl nad břevno. V 67. minutě už se Messi nemýlil. Před brankou mu nechtěně "namazal" obránce Lescott a argentinský kanonýr chladnokrevně propálil Harta. Messi navázal na trefu z Manchesteru a polepšil si na osm gólů v LM.

V závěru ještě dostal za protesty druhou žlutou a červenou kartu hostující Zabaleta. "Citizens" tak ani druhý duel s Barcelonou nedohráli v plném počtu, na stadionu Etihad byl vyloučen Demichelis. Angličané se i v oslabení prosadili, když minutu před koncem zblízka vyrovnal Kompany. V nastavení však Barce vrátil vedení další střelec z prvního utkání Daniel Alves.

Bayer ztratil v Paříži vedení a prohrál

Leverkusen začal v Paříži výborně a už v šesté minutě šel do vedení po hlavičce Sama. Radost hostů však trvala jen sedm minut, než vyrovnal rovněž hlavou z rohového kopu stoper Marquinhos. Z dalších dvou velkých šancí úvodního poločasu už branky nepadly. Ibrahimovic trefil povedeným obloučkem břevno a penaltu kapitána Leverkusenu Rolfese zneškodnil gólman Sirigu.

V 53. minutě dokonal obrat PSG Lavezzi a přesnou střelou z první ukončil své roční čekání na gól v Lize mistrů. V závěrečné půlhodině především kralovali oba brankáři, za dvě žluté karty musel předčasně ze hřiště hostující Can.

Francouzský mistr potvrdil formu, vyhrál pošesté za sebou a v evropských pohárech prodloužil sérii bez porážky na 28 utkání. Leverkusen naopak utrpěl šestou prohru z posledních sedmi soutěžních utkání.

FC Barcelona – Manchester City 2:1 (0:0)

Branky: 67. Messi, 90.+1 Daniel Alves - 89. Kompany. Rozhodčí: Lannoy - Cano, Annonier (všichni Fr.). ŽK: Fábregas - Fernandinho, Kolarov, Zabaleta, Kompany. ČK: 78. Zabaleta (Manchester). Diváci: 85.957. První zápas: 2:0, postoupila Barcelona.

Barcelona: Valdés - Daniel Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Neymar (80. Sánchez), Messi, Fábregas (87. Roberto). Trenér: Martino.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Lescott, Kolarov - Fernandinho, Milner - Silva, Touré, Nasri (75. Navas) - Agüero (46. Džeko). Trenér: Pellegrini.

Paris St. Germain - Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Branky: 13. Marquinhos, 53. Lavezzi - 6. Sam. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Jallet, Rabiot - Derdiyok, Rolfes, Can. ČK: 68. Can (Leverkusen). Diváci: 45.596. První zápas: 4:0, postoupilo PSG.

PSG: Sirigu - Jallet, Marquinhos, Thiago Silva, Digne - Pastore, Cabaye, Rabiot - Cavani (85. Camara), Ibrahimovic (72. Ménez), Lavezzi (62. Lucas). Trenér: Blanc.

Leverkusen: Leno - Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado - Rolfes, Reinartz (78. Wagener), Can - Sam (67. Brandt), Derdiyok, Castro (67. Son Hung-min). Trenér: Hyypiä.